Some Like It Cold 2014

Age Group Results

December 20, 2014


Results By RunTIME Racing Services, www.run-time.com


Men: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

10K Timed

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 RACHEL HARP NORTH RICHLAND HILLS TX 433 31 3   40:39.8 40:40.9 0:01.0 13:04/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BENJAMIN DUENAS FORT WORTH TX 157 19 1   36:36.8 36:37.4 0:00.6 11:46/M
Top

Female Masters Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 LAURA NELSON GRAPEVINE TX 456 49 7   44:11.9 44:13.3 0:01.3 14:12/M
Top

Male Masters Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DAVID HOLTSFORD LIPAN TX 434 53 2   40:17.7 40:18.5 0:00.7 12:57/M
Top

Age or ID UNPROVIDED

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Unknown Partic. 1576 1576 158   1:44:13.4 1:44:45.1 0:31.7 33:31/M
Top

Male 10 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BENJAMIN JACKSON ARLINGTON TX 186 10 142   1:21:57.3 1:22:29.8 0:32.5 26:21/M
Top

Female 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 GRACIE CASTORENA GRAND PTAIRIE TX 144 14 104   1:07:36.4 1:07:48.0 0:11.5 21:44/M
Top

Male 11 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CADE BAUMANN ARLINGTON TX 129 14 4   41:02.1 41:02.5 0:00.3 13:12/M
2 TODD ANTHONY JR EULESS TX 829 14 6 2:50.3 43:52.4 43:52.8 0:00.3 14:06/M
3 ETHAN SALADRIGAS FORT WORTH TX 230 13 52 15:58.3 57:00.4 57:10.9 0:10.5 18:20/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MENDRIA COX CLEBURNE TX 147 23 21   50:14.7 50:19.0 0:04.2 16:09/M
2 ASHLEY GARCIA FORT WORTH TX 168 23 33 2:52.6 53:07.3 57:47.7 4:40.4 17:05/M
3 NATALIA LOPEZ BEDFORD TX 197 20 62 8:30.4 58:45.2 1:00:14.3 1:29.1 18:53/M
4 ALEXA OLSON ARLINGTON TX 209 24 70 10:09.9 1:00:24.7 1:00:32.2 0:07.5 19:25/M
5 DAISY DUQUE ARLINGTON TX 158 23 77 11:26.3 1:01:41.1 1:02:19.1 0:38.0 19:50/M
6 CATHERINE SALADRIGAS FORT WORTH TX 229 20 81 12:43.0 1:02:57.8 1:03:08.6 0:10.8 20:14/M
7 TORI KVAPIL WAXAHACHIE TX 193 21 85 13:10.2 1:03:25.0 1:03:46.5 0:21.5 20:23/M
8 KIRSTEN TOBOSA ROANOKE TX 256 23 103 16:25.0 1:06:39.8 1:07:59.7 1:19.9 21:26/M
9 JENNIE SHAFER FORT WORTH TX 240 24 108 18:20.2 1:08:35.0 1:08:55.5 0:20.5 22:03/M
10 BRITTANY MOONEY FORT WORTH TX 206 24 115 19:52.3 1:10:07.1 1:10:30.6 0:23.5 22:33/M
11 KARA NESTLE ABILENE TX 693 23 130 24:52.4 1:15:07.1 1:15:32.0 0:24.8 24:09/M
12 GABRIELA VILLARREAL KELLER TX 259 22 136 27:44.4 1:17:59.2 1:17:59.2 25:05/M
13 HALEY ESTEP ROWLETT TX 160 22 152 37:10.7 1:27:25.5 1:27:56.3 0:30.8 28:06/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 NICK MCKELLAR ARGYLE TX 2 20 5   43:11.3 43:29.1 0:17.7 13:53/M
2 COLTON RHEINLAENDER KELLER TX 221 23 57 14:52.9 58:04.3 58:42.6 0:38.3 18:40/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MARY ALYCE BAGGETT WHISPERING PINES NC 126 27 69   1:00:04.4 1:00:42.2 0:37.8 19:19/M
2 SANDI MCSPADDENN KELLER TX 203 28 102 6:27.8 1:06:32.2 1:07:01.1 0:28.8 21:24/M
3 AMY PEACOCK BURLESON TX 214 29 109 8:30.7 1:08:35.1 1:08:55.5 0:20.3 22:03/M
4 SARAH SCHIMPFF FORT WORTH TX 236 26 121 12:11.0 1:12:15.4 1:12:24.5 0:09.0 23:14/M
5 STEPHANIE STATON TRINIDAD TX 4 29 126 13:06.7 1:13:11.1 1:13:32.1 0:20.9 23:32/M
6 VIVIANA PERKINS CARROLLTON TX 216 29 148 23:42.3 1:23:46.7 1:24:10.2 0:23.5 26:56/M
7 STEPHANIE LEBLANC FORT WORTH TX 195 29 155 35:53.4 1:35:57.8 1:36:30.8 0:33.0 30:51/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CAMERON WORD FORT WORTH TX 266 25 9   44:34.3 44:51.4 0:17.1 14:20/M
2 JORDAN ST.CLAIR FORT WORTH TX 250 29 17 3:12.9 47:47.2 47:57.4 0:10.1 15:22/M
3 BRIAN DAVIS ARLINGTON TX 1 25 18 3:14.1 47:48.4 48:07.0 0:18.5 15:22/M
4 JOSEPH OLSON ARLINGTON TX 210 27 45 11:10.8 55:45.1 55:52.0 0:06.8 17:56/M
5 CARTER SCHIMPFF FORT WORTH TX 235 27 122 27:41.8 1:12:16.1 1:12:24.6 0:08.4 23:14/M
6 CONRAD STATON TRINIDAD TX 3 25 125 28:36.6 1:13:10.9 1:13:32.2 0:21.3 23:32/M
7 PHILIP MCLARRY GRAND PRAIRIE TX 201 26 128 29:24.0 1:13:58.3 1:14:21.5 0:23.2 23:47/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PAYTON ISHMAEL ARLINGTON TX 185 30 31   52:49.9 52:58.0 0:08.1 16:59/M
2 WENDY PARRISH KELLER TX 212 30 32 0:15.7 53:05.6 53:13.8 0:08.2 17:04/M
3 MELISSA SEIWERT FORT WORTH TX 421 32 36 0:41.6 53:31.5 53:50.6 0:19.0 17:12/M
4 AMANDA RICHARDSON FORT WORTH TX 222 32 53 4:23.1 57:13.0 57:15.3 0:02.2 18:24/M
5 LINDSAY CASEY NORTH RICHLAND HILLS TX 142 34 79 9:26.5 1:02:16.4 1:02:26.7 0:10.3 20:01/M
6 LINDSEY MAURER FORT WORTH TX 199 30 94 12:14.4 1:05:04.3 1:05:29.0 0:24.6 20:55/M
7 ESMERALDA SALINAS GRAND PRAIRIE TX 233 33 95 12:33.4 1:05:23.3 1:05:35.5 0:12.1 21:01/M
8 STEPHANIE ROBLES SWEETWATER TX 223 31 97 13:03.2 1:05:53.1 1:06:47.3 0:54.2 21:11/M
9 AMBER BERANEK FORT WORTH TX 131 34 106 15:17.0 1:08:06.9 1:08:40.0 0:33.0 21:54/M
10 MARIA GASCA FORT WORTH TX 403 30 111 16:15.7 1:09:05.6 1:09:15.2 0:09.6 22:13/M
11 CECILIA RAMOS FORT WORTH TX 220 32 113 16:54.9 1:09:44.8 1:10:02.5 0:17.6 22:25/M
12 ROSE ADAMS FORT WORTH TX 123 34 117 17:48.3 1:10:38.2 1:10:53.8 0:15.6 22:43/M
13 MELISSA CROCKER MANSFIELD TX 149 34 124 20:01.2 1:12:51.1 1:13:07.2 0:16.1 23:25/M
14 CHASSITY SCOTT FORT WORTH TX 237 31 127 20:22.0 1:13:11.9 1:13:28.3 0:16.3 23:32/M
15 ANNA BALLARD KELLER TX 127 31 135 24:30.1 1:17:20.0 1:17:50.1 0:30.1 24:52/M
16 JOANNA BUTCHER ARLINGTON TX 140 34 137 25:16.3 1:18:06.2 1:18:28.8 0:22.6 25:07/M
17 MELISSA ASTON ARLINGTON TX 125 31 143 29:23.2 1:22:13.1 1:22:45.1 0:32.0 26:26/M
18 JESSICA OLIVER NRH TX 208 32 147 30:31.0 1:23:20.9 1:23:24.2 0:03.3 26:48/M
19 TIANA SANFORD THE WOODLANDS TX 234 32 154 39:45.0 1:32:34.9 1:33:16.9 0:42.0 29:46/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 WESLEY PERKINS WAXAHACHIE TX 217 33 26   51:30.7 51:41.1 0:10.3 16:34/M
2 SEAN DOLAN KATY TX 156 30 64 7:24.3 58:55.1 59:53.3 0:58.2 18:57/M
3 PHILIP OTTERSON WAXAHACHIE TX 211 31 84 11:54.0 1:03:24.7 1:03:45.8 0:21.1 20:23/M
4 KEVIN HILL FORT WORTH TX 180 31 138 26:46.5 1:18:17.2 1:18:42.0 0:24.7 25:10/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 MEGHAN SHAYHORN ARDMORE OK 241 35 23   50:43.5 50:46.8 0:03.3 16:18/M
2 ADRIANA MELENDEZ EULESS TX 419 39 27 1:19.9 52:03.5 52:08.4 0:04.9 16:44/M
3 NANCY CORLEY SOUTHLAKE TX 146 37 41 3:45.2 54:28.7 54:38.5 0:09.7 17:31/M
4 GABRIELA GARCIA FORT WORTH TX 451 36 47 5:25.1 56:08.7 56:12.8 0:04.1 18:03/M
5 REBECCA HENLEY HURST TX 178 38 60 7:46.6 58:30.1 58:33.4 0:03.2 18:49/M
6 MONICA BOWER FORT WORTH TX 136 39 74 10:39.8 1:01:23.3 1:01:33.7 0:10.3 19:44/M
7 DIANA EMAH GRAND PRAIRIE TX 401 38 82 12:18.4 1:03:01.9 1:03:09.7 0:07.7 20:16/M
8 ANNA HENDRIX ARLINGTON TX 177 35 90 13:52.1 1:04:35.7 1:05:14.5 0:38.8 20:46/M
9 EMILY SEIDEL FORT WORTH TX 239 35 92 14:05.4 1:04:48.9 1:08:16.8 3:27.8 20:50/M
10 KELLY MOSELEY CLEBURNE TX 207 37 93 14:18.7 1:05:02.2 1:05:29.5 0:27.2 20:55/M
11 LACEY PATTERSON KELLER TX 213 35 96 15:06.0 1:05:49.5 1:06:09.4 0:19.9 21:10/M
12 KRISTY SMITH GRAPEVINE TX 245 37 132 24:44.7 1:15:28.2 1:15:55.3 0:27.0 24:16/M
13 MELISSA KNOWLES WEATHERFORD TX 404 37 144 31:43.6 1:22:27.1 1:23:04.2 0:37.0 26:31/M
14 KATRINA LEMONS WAXAHACHIE TX 196 39 157 53:29.8 1:44:13.3 1:44:45.3 0:31.9 33:31/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 VINCE VEAZEY BENBROOK TX 258 35 24   51:01.7 51:20.9 0:19.2 16:24/M
2 CARLOS ACOSTA FORT STEWART GA 122 39 37 2:46.9 53:48.6 53:50.4 0:01.7 17:18/M
3 MATTHEW HOGAN DALLAS TX 182 37 55 6:30.6 57:32.3 57:37.8 0:05.4 18:30/M
4 JEROMEY SIMS RICHLAND HILLS TX 243 39 105 17:04.6 1:08:06.4 1:08:39.9 0:33.5 21:54/M
5 DANIELLE YOUNG NRH TX 268 36 146 32:18.3 1:23:20.0 1:23:23.5 0:03.5 26:48/M
6 JASON WHITING WAXAHACHIE TX 264 38 150 35:13.7 1:26:15.5 1:26:39.0 0:23.5 27:44/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 STACEY BLAIDO HURST TX 134 43 59   58:29.9 58:33.1 0:03.1 18:48/M
2 TANYA FLACH FORT WORTH TX 163 40 61 0:09.4 58:39.3 58:52.4 0:13.1 18:52/M
3 AMBER LANCASTER FORNEY TX 194 42 63 0:17.4 58:47.3 58:50.0 0:02.6 18:54/M
4 LISA DIMMITT FORT WORTH TX 154 42 71 2:10.7 1:00:40.7 1:01:00.5 0:19.8 19:30/M
5 EMILY DELEON WAXAHACHIE TX 153 40 76 3:10.8 1:01:40.8 1:01:57.9 0:17.0 19:50/M
6 KATIE MCLEAN FORT WORTH TX 202 40 80 3:51.7 1:02:21.7 1:02:33.1 0:11.4 20:03/M
7 DENISE WRIGHT MIDLOTHIAN TX 267 44 86 5:13.3 1:03:43.2 1:03:59.6 0:16.4 20:29/M
8 JANELLE BOYD MANSFIELD TX 137 44 100 8:00.3 1:06:30.3 1:06:53.0 0:22.7 21:23/M
9 MERCY GOODWIN ALEDO TX 171 41 101 8:01.7 1:06:31.7 1:06:59.3 0:27.6 21:23/M
10 DEANNA CROSS FT. WORTH TX 150 43 110 10:19.6 1:08:49.6 1:09:11.4 0:21.8 22:08/M
11 JULIE KVAPIL WAXAHACHIE TX 192 44 116 11:55.3 1:10:25.3 1:10:45.4 0:20.1 22:39/M
12 LETTY BERNAL WAXAHACHIE TX 133 41 129 15:36.6 1:14:06.6 1:14:38.0 0:31.3 23:50/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ALFRED SANDOVAL EULESS TX 418 43 10   44:43.3 44:48.0 0:04.6 14:23/M
2 AARON FERRELL HASLET TX 429 41 11 0:47.5 45:30.9 45:34.1 0:03.2 14:38/M
3 MICHAEL HUNWICK KELLER TX 184 44 16 2:49.5 47:32.9 47:39.7 0:06.8 15:17/M
4 ASHLEY SPURLOCK WAXAHACHIE TX 249 44 48 11:36.7 56:20.1 56:37.5 0:17.4 18:07/M
5 DEREK SMITH FT. WORTH TX 244 44 54 12:40.5 57:23.9 57:34.0 0:10.0 18:27/M
6 CRAIG WALTERS CLEBURNE TX 260 41 65 14:29.8 59:13.2 59:41.0 0:27.8 19:02/M
7 BRYAN SHERRIEB FORT WORTH TX 242 41 83 18:38.7 1:03:22.0 1:04:00.4 0:38.3 20:23/M
8 ANTONIO SALINAS FORT WORTH TX 232 41 114 25:09.2 1:09:52.6 1:10:10.6 0:17.9 22:28/M
9 MIKE KENEHAN BEDFORD TX 190 44 139 33:36.6 1:18:20.0 1:18:33.6 0:13.6 25:11/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 HEIDI WHITE GREENVILLE TX 263 48 28   52:16.1 52:40.7 0:24.5 16:48/M
2 KIMBERLY FORMBY STEUBEN ME 165 45 34 0:51.7 53:07.8 53:26.1 0:18.2 17:05/M
3 LIZ BOLTON CANTON TX 135 48 35 0:52.4 53:08.5 53:10.8 0:02.3 17:05/M
4 HEATHER SCOTT ARLINGTON TX 238 45 44 3:19.1 55:35.3 55:49.3 0:14.0 17:52/M
5 LYNDA PARRA FORT WORTH TX 423 48 46 3:50.8 56:06.9 56:10.2 0:03.2 18:02/M
6 RENEE AIRHEART TRINIDAD TX 269 45 50 4:23.0 56:39.1 56:58.4 0:19.2 18:13/M
7 AMY LUCAS KELLER TX 198 49 78 9:35.8 1:01:51.9 1:02:12.5 0:20.5 19:53/M
8 DELDEE CASTORENA GRAND PRAIRIE TX 143 45 107 16:01.5 1:08:17.6 1:08:30.2 0:12.5 21:57/M
9 SUZANNE MCDOLE MANSFIELD TX 457 45 112 17:08.2 1:09:24.3 1:10:03.2 0:38.8 22:19/M
10 TAMARA GRUNDY WAXAHACHIE TX 172 45 119 19:27.3 1:11:43.4 1:12:14.5 0:31.1 23:04/M
11 SARAH HERBST GRAPEVINE TX 179 47 120 19:51.0 1:12:07.1 1:12:28.5 0:21.3 23:11/M
12 LARISA POVEDA GRAPEVINE TX 443 45 141 28:45.0 1:21:01.2 1:21:28.6 0:27.4 26:03/M
13 LISA DE LA GARZA GRAND PRAIRIE TX 152 45 149 32:42.0 1:24:58.1 1:25:10.5 0:12.3 27:19/M
14 STEPHANIE WINTERS ROWLETT TX 265 46 151 35:08.7 1:27:24.8 1:27:56.4 0:31.5 28:06/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DARYLE RYAN MANSFIELD TX 228 46 8   44:31.9 44:33.4 0:01.4 14:19/M
2 DANIEL TAPIA PLANO TX 253 49 13 2:28.9 47:00.8 47:22.5 0:21.6 15:07/M
3 KEVIN DAVIS GARLAND TX 151 45 19 3:32.4 48:04.4 48:06.6 0:02.2 15:27/M
4 JOHNNY ROBERTS BOYD TX 450 45 25 6:38.2 51:10.1 51:25.0 0:14.8 16:27/M
5 KEITH FULLER EULESS TX 167 46 38 9:20.1 53:52.1 53:56.5 0:04.4 17:19/M
6 GRANT MCCARSON FORT WORTH TX 200 45 39 9:20.2 53:52.2 53:57.1 0:04.9 17:19/M
7 AARON GOODWIN ALEDO TX 170 45 87 19:12.2 1:03:44.2 1:05:10.0 1:25.8 20:30/M
8 STEPHEN SALADRIGAS FORT WORTH TX 231 47 98 21:24.1 1:05:56.0 1:06:08.1 0:12.0 21:12/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 DENISE BAUM GREENVILLE TX 128 52 67   59:27.6 59:51.8 0:24.2 19:07/M
2 LAURIE TOBOSA FORT WORTH TX 257 51 73 1:50.5 1:01:18.1 1:02:38.0 1:19.8 19:43/M
3 MELANIE HARBOUR-POPE WAXAHACHIE TX 173 52 140 19:18.8 1:18:46.5 1:20:31.9 1:45.4 25:20/M
4 ALLENE BROWN FORT WORTH TX 428 50 145 23:00.5 1:22:28.2 1:23:05.1 0:36.9 26:31/M
5 TERRI FLORENCE BURLESON TX 164 51 156 43:59.7 1:43:27.3 1:43:46.6 0:19.3 33:16/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 JIM ELY FORT WORTH TX 884 54 12   46:18.6 46:22.4 0:03.7 14:53/M
2 TIM FORMBY STEUBEN ME 166 51 20 2:19.9 48:38.6 48:43.5 0:04.8 15:38/M
3 DAVID CABRAL FORT WORTH TX 424 54 30 6:25.3 52:44.0 55:46.0 3:02.0 16:57/M
4 JEREMY SMOLA SWEETWATER TX 246 53 40 7:45.9 54:04.5 54:58.6 0:54.0 17:23/M
5 MATTHEW BAUMANN WEST JORDAN UT 130 50 49 10:01.9 56:20.6 56:32.9 0:12.2 18:07/M
6 KEVIN MEADS HUMBLE TX 204 51 51 10:28.8 56:47.5 56:59.2 0:11.7 18:15/M
7 JOE GONZALES SAGINAW TX 169 54 91 18:23.4 1:04:42.1 1:05:05.6 0:23.4 20:48/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 BRENDA JACOBS FLOWER MOUND TX 187 56 58   58:19.7 58:26.5 0:06.8 18:45/M
2 CARON TESKE BURLESON TX 407 59 75 3:18.4 1:01:38.1 1:01:50.0 0:11.8 19:49/M
3 SUSAN CAMPBELL ARLINGTON TX 400 57 88 5:31.8 1:03:51.5 1:04:00.8 0:09.3 20:32/M
4 XAN HOLUB GRAHAM TX 183 57 99 8:06.3 1:06:26.0 1:06:53.9 0:27.9 21:22/M
5 ROSALIE CAROL STANK SAGINAW TX 251 58 118 12:32.4 1:10:52.1 1:11:15.3 0:23.1 22:47/M
6 RHONDA FARLEY KELLER TX 161 56 134 18:56.1 1:17:15.8 1:17:45.9 0:30.0 24:50/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CHARLIE HART ARLINGTON TX 436 58 14   47:15.3 48:49.7 1:34.3 15:12/M
2 NINETOES RODRIQUEZ FORT WORTH TX 356 58 15 0:00.2 47:15.5 47:18.1 0:02.5 15:12/M
3 RICK HOBBS WEATHERFORD TX 181 59 43 8:09.7 55:25.1 55:47.4 0:22.3 17:49/M
4 SCOTT STROTZ KELLER TX 406 57 56 10:36.4 57:51.7 57:57.9 0:06.1 18:36/M
5 DAVID HARP HURST TX 174 57 89 17:07.1 1:04:22.4 1:04:29.5 0:07.0 20:42/M
6 FRANK HECK FORT WORTH TX 176 59 133 29:01.8 1:16:17.1 1:16:38.6 0:21.4 24:32/M
7 JON POPE WAXAHACHIE TX 218 56 153 40:51.0 1:28:06.4 1:29:52.7 1:46.3 28:20/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 PRESCILLA COX CLEBURNE TX 148 60 66   59:14.7 1:00:08.6 0:53.8 19:03/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 ORVILLE PRINS COLLEYVILLE TX 219 61 131   1:15:27.8 1:15:55.1 0:27.2 24:16/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 CARL GALLOWAY HURST TX 402 69 22   50:23.4 50:26.7 0:03.3 16:12/M
2 JOHN ROSS FORT WORTH TX 422 67 29 2:02.2 52:25.7 52:28.6 0:02.9 16:51/M
3 JACK ENGLANT EULESS TX 159 66 42 4:14.5 54:37.9 54:48.0 0:10.1 17:34/M
4 MARK JOHNSON COLLEYVILLE TX 189 65 123 22:11.0 1:12:34.4 1:12:41.0 0:06.6 23:20/M
Top

Male 70 & Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 KEN BREWER ARLINGTON TX 452 77 68   59:55.6 1:00:10.1 0:14.5 19:16/M
2 HERB BERMAN THE VILLAGES FL 132 77 72 1:20.2 1:01:15.8 1:01:35.1 0:19.3 19:42/M