Run For The Riders 5K/10K 5K

Age Group Results

April 03, 2010


Results By Race Management Systems, Inc.


Men: 0- 0 1- 8 9-11 12-13 14-16 17-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1- 8 9-11 12-13 14-16 17-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

RACHEL WILLIAMS TOLAR TX

966

15

8

20:51.9

20:51.9

 

6:42/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

BOB SCULLY FORT WORTH TX

1047

50

1

19:03.2

19:03.2

 

6:08/M

 
Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

FIONA GREEN KELLER TX

1045

45

10

21:35.2

21:35.2

 

6:56/M

 
Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ANTHONY COLON GARLAND TX

766

58

3

19:39.2

19:39.2

 

6:19/M

 
Top

Age UNPROVIDED

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

Unknown Partic. 1063

1063

26

24:32.0

24:32.0

 

7:53/M

2

Unknown Chip: ABNOCCB

5001

186

51:55.3

51:55.3

27:23.3

16:42/M

3

Unknown Chip: CD74237

5002

191

54:43.9

54:43.9

30:11.9

17:36/M

4

Unknown Partic. 1042

1042

205

1:11:32.6

1:11:32.6

47:00.6

23:00/M

 
Top

Female 1 to 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

JAYCEE HIGGINS FT. WORTH TX

925

6

71

30:28.4

30:28.4

 

9:48/M

2

LANDRI TOWNSEND LITTLE ELM TX

815

7

78

30:59.1

30:59.1

0:30.7

9:58/M

3

ALEXIS MORENO

880

4

138

40:06.3

40:06.3

9:37.9

12:54/M

4

LAURA SMITH WEATHERFORD TX

884

7

151

44:15.0

44:15.0

13:46.5

14:14/M

5

OLIVIA BOOKMAN

739

6

198

56:21.8

56:21.8

25:53.4

18:07/M

 
Top

Male 1 to 8

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

GRIFFIN BINKLEY MANSFIELD TX

1079

7

62

28:57.6

28:57.6

 

9:19/M

2

FRED WIX FT. WORTH TX

895

8

171

49:46.1

49:46.1

20:48.5

16:00/M

 
Top

Female 9 to 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ELLIE PARKER MANSFIELD TX

993

11

24

23:53.6

23:53.6

 

7:41/M

2

ANNA TAYLOR FT. WORTH TX

890

9

95

33:07.0

33:07.0

9:13.3

10:39/M

3

REBECCA BUCKNER FT. WORTH TX

873

10

152

44:19.6

44:19.6

20:25.9

14:15/M

4

SAVANNAH DODD

1068

11

164

47:41.9

47:41.9

23:48.2

15:20/M

5

ZANIDA JOHNSON

1100

11

202

1:00:27.7

1:00:27.7

36:34.1

19:26/M

 
Top

Male 9 to 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

CONNOR BINKLEY MANSFIELD TX

1080

10

34

25:33.8

25:33.8

 

8:13/M

2

RICHARD REYNOLDS BENBROOK TX

798

9

35

25:37.2

25:37.2

0:03.4

8:14/M

3

BREVIN MCCOY ALEDO TX

929

11

36

25:38.0

25:38.0

0:04.2

8:15/M

4

NOLAN PARKER MANSFIELD TX

994

9

37

26:42.7

26:42.7

1:08.9

8:35/M

5

CHRISTIAN WHITE

751

11

38

26:45.8

26:45.8

1:12.0

8:36/M

6

MASON SUMMERHILL FORT WORTH TX

1037

9

147

43:17.7

43:17.7

17:43.9

13:55/M

7

DUNCAN SHUMATE FT WORTH TX

805

10

165

48:16.2

48:16.2

22:42.4

15:31/M

8

JACK DAMON KELLER TX

952

10

173

49:53.6

49:53.6

24:19.8

16:02/M

9

AIDAN BARRIGA KELLER TX

950

10

176

50:13.4

50:13.4

24:39.6

16:09/M

10

CONNOR HIGGINS FT. WORTH TX

924

9

183

51:23.9

51:23.9

25:50.1

16:31/M

 
Top

Female 12 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

AUDREY PARKER MANSFIELD TX

992

13

12

22:11.7

22:11.7

 

7:08/M

2

MONICA PENA CLEBURNE TX

728

13

52

28:23.7

28:23.7

6:12.0

9:08/M

3

KENDALL HUIE

1073

12

103

34:08.0

34:08.0

11:56.2

10:59/M

4

BAILEY JOHNSON

1072

12

124

36:04.7

36:04.7

13:52.9

11:36/M

5

KULIE REECE

1053

12

149

43:31.6

43:31.6

21:19.9

14:00/M

 
Top

Male 12 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

MATTHEW SMILEY SAGINAW TX

1033

12

41

27:13.5

27:13.5

 

8:45/M

2

BRAXTON MCCOY ALEDO TX

928

13

49

28:01.0

28:01.0

0:47.4

9:01/M

3

RYAN BARRIGA KELLER TX

949

12

172

49:52.2

49:52.2

22:38.6

16:02/M

4

MILES MAINEY

743

12

188

53:25.3

53:25.3

26:11.7

17:11/M

 
Top

Female 14 to 16

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DANIELLE MARTINEZ ALEDO TX

879

15

28

24:45.8

24:45.8

 

7:57/M

2

AMELIA LYLE ARLINGTON TX

780

16

51

28:19.8

28:19.8

3:34.0

9:06/M

3

REBECCA ZAVALA

899

14

125

36:21.3

36:21.3

11:35.5

11:41/M

4

GABBY BROWN

872

14

126

36:21.6

36:21.6

11:35.8

11:41/M

5

REBEKAH HERNANDEZ AZLE TX

877

15

139

40:06.3

40:06.3

15:20.5

12:54/M

6

NINA ALANIZ

706

14

203

1:00:28.1

1:00:28.1

35:42.3

19:27/M

 
Top

Male 14 to 16

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

TIMOTHY WILLIAMS TOLAR TX

967

14

13

22:29.8

22:29.8

 

7:14/M

2

JOSH JENKINS FORT WORTH TX

778

16

29

24:46.4

24:46.4

2:16.6

7:58/M

3

K2 WIX FT. WORTH TX

894

14

170

49:43.4

49:43.4

27:13.6

15:59/M

 
Top

Female 17 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ASHLEY HORODNYCKYE MAYPEARL TX

777

19

30

24:58.3

24:58.3

 

8:02/M

2

MCKENZIE MULLINS GORDON TX

789

19

86

31:31.9

31:31.9

6:33.6

10:08/M

3

JESSICA HACKLER ARLINGTON TX

773

17

89

32:11.2

32:11.2

7:12.9

10:21/M

4

TAYLOR MUNIZ AZLE TX

790

17

131

37:29.5

37:29.5

12:31.2

12:03/M

5

ELLEN BROCK CANYON TX

762

18

141

41:16.5

41:16.5

16:18.2

13:16/M

6

MEGAN BARNES FORT WORTH TX

755

17

154

44:32.5

44:32.5

19:34.2

14:19/M

7

KATIE MCCASKEY

713

18

157

44:53.8

44:53.8

19:55.5

14:26/M

8

SAMANTHA FIGUEROA FORT WORTH TX

875

19

158

45:09.4

45:09.4

20:11.1

14:31/M

 
Top

Male 17 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

BLAKE JEFFERS

709

18

156

44:53.4

44:53.4

 

14:26/M

2

MITCH MAINEY

742

17

194

56:19.6

56:19.6

11:26.1

18:06/M

 
Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

LAUREN SKIDMORE GARLAND TX

965

22

44

27:33.5

27:33.5

 

8:52/M

2

ERIKA RODGER FT. WORTH TX

980

20

45

27:46.3

27:46.3

0:12.8

8:56/M

3

KATIE AUSTIN N RICHLAND HILLS TX

1050

24

104

34:12.0

34:12.0

6:38.5

11:00/M

4

HALEY KENDRA

255

24

132

38:02.9

38:02.9

10:29.4

12:14/M

5

JARED HOWERTON

942

21

177

50:53.5

50:53.5

23:20.0

16:22/M

6

CATHERINE CYRIER

981

21

180

50:56.4

50:56.4

23:22.8

16:23/M

 
Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

MICHAEL SHEFFIELD FORT WORTH TX

802

23

15

22:45.2

22:45.2

 

7:19/M

2

CLAYTON ROBINSON

1056

20

22

23:27.5

23:27.5

0:42.3

7:32/M

 
Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

LACEY ANDERSON FORT WORTH TX

753

25

53

28:24.8

28:24.8

 

9:08/M

2

KARA RICHARDS FT. WORTH TX

938

27

58

28:43.7

28:43.7

0:18.9

9:14/M

3

LAURA WEIR

715

29

69

30:15.5

30:15.5

1:50.7

9:44/M

4

ALICIA GARZA

708

25

92

32:50.1

32:50.1

4:25.3

10:33/M

5

JESSICA CALLAHAN RICHARDSON TX

763

29

119

35:15.2

35:15.2

6:50.4

11:20/M

6

ERIN ROBINSON

1059

25

127

36:38.7

36:38.7

8:13.9

11:47/M

7

YELENA GOMEZ BURLESON TX

723

26

130

36:57.5

36:57.5

8:32.7

11:53/M

8

MEGAN FROST

1062

29

140

41:11.1

41:11.1

12:46.3

13:15/M

9

LYNSEY STEVENS FORT WORTH TX

1036

27

148

43:18.3

43:18.3

14:53.5

13:55/M

10

JENNIFER BELL MANSFIELD TX

1051

25

150

43:51.6

43:51.6

15:26.8

14:06/M

11

MELISSA MARTINEZ COPPELL TX

782

26

169

49:21.2

49:21.2

20:56.4

15:52/M

12

BRIANNE WIEBE FORT WORTH TX

946

26

178

50:53.7

50:53.7

22:28.9

16:22/M

13

WINNIE HSU

943

28

179

50:54.4

50:54.4

22:29.6

16:22/M

14

RACHEL DANIEL

941

25

181

50:59.0

50:59.0

22:34.2

16:24/M

15

LACI ADAMS

869

25

193

54:56.9

54:56.9

26:32.1

17:40/M

16

ALLISON BROOKS ARLINGTON TX

871

29

199

57:13.3

57:13.3

28:48.5

18:24/M

 
Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ORIN ATKINS DALLAS TX

870

27

11

22:05.3

22:05.3

 

7:06/M

2

JACOB MCCASKEY

710

25

42

27:17.3

27:17.3

5:12.0

8:46/M

3

MIKE GILE FORT WORTH TX

1043

28

57

28:34.0

28:34.0

6:28.7

9:11/M

4

JOSE IGLESIAS

1084

29

60

28:52.6

28:52.6

6:47.3

9:17/M

5

TANNER RUST GORDON TX

801

28

76

30:40.8

30:40.8

8:35.5

9:52/M

6

JOE HERMANN WACO TX

776

25

87

31:55.8

31:55.8

9:50.5

10:16/M

7

MATT CHARLES FORT WORTH TX

1038

29

97

33:12.6

33:12.6

11:07.3

10:41/M

8

FRANK GARZA GRAND PRAIRIE TX

707

25

122

35:21.1

35:21.1

13:15.8

11:22/M

 
Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

TANYA CLARK

1097

34

48

27:57.5

27:57.5

 

8:59/M

2

HARRIET WILSON GLASGOW SCOTLAND

818

31

63

29:02.5

29:02.5

1:05.0

9:20/M

3

CAROLINA ORTEGA DALLAS TX

794

30

81

31:07.5

31:07.5

3:10.0

10:00/M

4

RHIANNON MAYNE FT. WORTH TX

784

30

108

34:25.0

34:25.0

6:27.5

11:04/M

5

KRISTEN BENNETT

1066

32

116

35:02.5

35:02.5

7:05.0

11:16/M

6

JILL MCKEAN KELLER TX

786

31

118

35:10.3

35:10.3

7:12.8

11:18/M

7

GWEN BATEMAN FT. WORTH TX

756

33

146

43:16.7

43:16.7

15:19.2

13:55/M

8

JENNIFER VAN PELT-BOOKMAN

744

33

197

56:21.4

56:21.4

28:23.9

18:07/M

 
Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

GERGELY TAKACS WILLOW PARK TX

812

34

2

19:29.7

19:29.7

 

6:16/M

2

CARLO CAPUA FT. WORTH TX

1029

32

4

20:23.8

20:23.8

0:54.1

6:33/M

3

MIKE DEAVERS FORT WORTH TX

998

34

7

20:41.3

20:41.3

1:11.5

6:39/M

4

CHANDLER FERGUSON COLLEYVILLE TX

1086

32

33

25:33.6

25:33.6

6:03.9

8:13/M

5

NICHOLAS CLEVELAND FORT WORTH TX

765

31

55

28:32.5

28:32.5

9:02.7

9:10/M

6

KELLY SANDERS FT. WORTH TX

730

32

68

29:52.0

29:52.0

10:22.3

9:36/M

7

SALAR NABAVIAN DALLAS TX

792

31

82

31:08.1

31:08.1

11:38.3

10:01/M

8

SHAWN CESSNA BENBROOK TX

764

32

98

33:28.4

33:28.4

13:58.7

10:46/M

9

JOHN BENNETT

1067

32

102

33:59.9

33:59.9

14:30.2

10:56/M

10

JEREMY REECE MANSFIELD TX

1048

33

105

34:12.4

34:12.4

14:42.7

11:00/M

11

IAN WEIR

714

31

121

35:18.2

35:18.2

15:48.5

11:21/M

12

NEIL LONON FORRESTON TX

1055

31

128

36:44.4

36:44.4

17:14.7

11:49/M

 
Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

KRISTY DEAVERS FT. WORTH TX

997

37

21

23:26.9

23:26.9

 

7:32/M

2

LEAH YEAGER Mc Kinney TX

954

38

56

28:33.8

28:33.8

5:06.9

9:11/M

3

AMY BOREN EULESS TX

750

35

75

30:37.9

30:37.9

7:11.0

9:51/M

4

KIM MCCAIN WILLOW PARK TX

785

36

114

34:43.5

34:43.5

11:16.6

11:10/M

5

KRISTI HIGGINS FT. WORTH TX

922

37

185

51:54.4

51:54.4

28:27.5

16:41/M

6

TAMI MAINEY KELLER TN

740

35

196

56:20.1

56:20.1

32:53.2

18:07/M

 
Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

WADE WALKER FT. WORTH TX

731

39

67

29:51.9

29:51.9

 

9:36/M

2

ROBERT HIGGINS FT. WORTH TX

921

37

72

30:28.5

30:28.5

0:36.6

9:48/M

3

MARC GORDON

1071

36

84

31:14.5

31:14.5

1:22.6

10:03/M

4

RICHARD RUIZ FORT RILEY KS

881

39

106

34:15.9

34:15.9

4:24.0

11:01/M

5

LANDON DODD

1069

35

117

35:08.2

35:08.2

5:16.3

11:18/M

6

RYAN MAINEY

741

35

195

56:19.6

56:19.6

26:27.7

18:06/M

 
Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

AMANDA PARKER MANSFIELD TX

995

40

46

27:49.0

27:49.0

 

8:57/M

2

RONDA MURPHY WEATHERFORD TX

791

40

61

28:53.6

28:53.6

1:04.6

9:17/M

3

MELODY BORGER AZLE TX

1076

40

85

31:25.5

31:25.5

3:36.5

10:06/M

4

MELODY SMILEY SAGINAW TX

1032

43

93

32:58.6

32:58.6

5:09.6

10:36/M

5

KRISTI BINKLEY MANSFIELD TX

1074

41

101

33:51.5

33:51.5

6:02.4

10:53/M

6

SUE TURNER FORT WORTH TX

956

44

109

34:26.2

34:26.2

6:37.1

11:04/M

7

IRMA RAMIREZ ALEDO TX

797

44

113

34:43.3

34:43.3

6:54.3

11:10/M

8

VERONICA MERRILL AZLE TX

787

44

123

35:48.3

35:48.3

7:59.3

11:31/M

9

BRIDGET PETRU-PECIKONIS FORT WORTH TX

795

42

155

44:32.7

44:32.7

16:43.7

14:19/M

10

LISA FIGUEROA FORT WORTH TX

876

43

163

46:51.3

46:51.3

19:02.2

15:04/M

11

KATIE SHUMATE FT WORTH TX

804

40

167

48:21.5

48:21.5

20:32.5

15:33/M

12

DEEDEE WIX FT. WORTH TX

892

40

174

49:58.1

49:58.1

22:09.0

16:04/M

13

ANABEL BARRIGA KELLER TX

948

44

182

51:14.5

51:14.5

23:25.5

16:28/M

 
Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

PAUL PENA NRH TX

722

41

9

21:16.6

21:16.6

 

6:50/M

2

ERNEST BARRIGA KELLER TX

947

40

18

23:04.5

23:04.5

1:47.9

7:25/M

3

KIRK HENRY FORT WORTH TX

774

40

19

23:15.5

23:15.5

1:58.9

7:29/M

4

WILLIAM FRAME MANSFIELD TEXAS

940

42

25

24:07.9

24:07.9

2:51.3

7:45/M

5

RICHARD ZYLLA FORT WORTH TX

900

44

59

28:46.6

28:46.6

7:29.9

9:15/M

6

STEVE BINKLEY MANSFIELD TEXAS

1081

43

65

29:23.3

29:23.3

8:06.7

9:27/M

7

CODY TOWNSEND LITTLE ELM TX

814

40

79

30:59.2

30:59.2

9:42.6

9:58/M

8

HAYNE SHUMATE FT WORTH TX

806

42

166

48:19.3

48:19.3

27:02.7

15:32/M

 
Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

BARBARA NAHLIK

257

47

39

26:51.1

26:51.1

 

8:38/M

2

CHRISTINE FERRIS

1091

47

43

27:21.4

27:21.4

0:30.3

8:48/M

3

JANICE (GLOVER TIMS KELLER TX

891

47

66

29:48.3

29:48.3

2:57.2

9:35/M

4

LAURIE SHERIDAN ALEDO TX

803

48

70

30:24.7

30:24.7

3:33.6

9:46/M

5

GLORIA PENA CLEBURNE TX

727

45

73

30:29.5

30:29.5

3:38.4

9:48/M

6

JANINE SAUCEDO FORT WORTH TX

1098

49

80

31:00.4

31:00.4

4:09.3

9:58/M

7

KIM TAYLOR FT. WORTH TX

889

48

96

33:11.5

33:11.5

6:20.4

10:40/M

8

SHELLEY EKSTROM GRANBURY TX

1077

45

100

33:47.9

33:47.9

6:56.8

10:52/M

9

INDIA WARDROP

958

49

110

34:27.2

34:27.2

7:36.1

11:05/M

10

KIM BELLAMY BEDFORD TX

758

47

129

36:46.6

36:46.6

9:55.5

11:49/M

11

SYLVIA ALANIZ

705

46

201

57:56.1

57:56.1

31:05.0

18:38/M

12

KAREN TUCKER ALVARADO TX

816

45

204

1:02:44.8

1:02:44.8

35:53.7

20:10/M

 
Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DON BORGER AZLE TX

1075

48

5

20:25.3

20:25.3

 

6:34/M

2

DEAN FERRIS DECATUR TX

1090

47

6

20:36.9

20:36.9

0:11.6

6:37/M

3

PETER BELCI AZLE TX

757

46

16

22:48.1

22:48.1

2:22.8

7:20/M

4

MARK HOUSTON FORT WORTH TX

1093

48

23

23:36.4

23:36.4

3:11.1

7:35/M

5

BRET WILLIAMSON AZLE TX

817

47

32

25:07.6

25:07.6

4:42.3

8:05/M

6

ROBBY SPENCE

955

46

77

30:46.1

30:46.1

10:20.8

9:54/M

7

STEVE SMILEY SAGINAW TX

1031

48

99

33:33.5

33:33.5

13:08.2

10:47/M

8

ANDY SPENCE FORT WORTH TX

1095

48

137

39:39.6

39:39.6

19:14.3

12:45/M

9

LYNN GRADO FORT WORTH TX

963

49

143

41:38.4

41:38.4

21:13.1

13:23/M

 
Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

BEV DEHART FT. WORTH TX

991

53

20

23:21.6

23:21.6

 

7:30/M

2

JULIE KENDRO FT. WORTH TX

878

51

31

25:06.6

25:06.6

1:45.0

8:04/M

3

JOANNE FERRIS SAGINAW TX

771

50

50

28:10.5

28:10.5

4:48.9

9:03/M

4

GLORIA YBARRA FT. WORTH TX

918

54

88

32:00.2

32:00.2

8:38.6

10:17/M

5

KAROL CURRAN DALLAS TX

982

54

94

33:03.9

33:03.9

9:42.3

10:38/M

6

GINA KUDLRA

256

53

107

34:24.4

34:24.4

11:02.8

11:04/M

7

SABRINA RUST

258

54

120

35:15.5

35:15.5

11:53.9

11:20/M

8

LINDA MERRILL AZLE TX

1092

54

134

38:38.7

38:38.7

15:17.1

12:25/M

9

FONDRA MARSHALL IRVING TX

1035

54

145

43:07.0

43:07.0

19:45.4

13:52/M

10

TERESA ROSS LANTANA TX

800

52

168

49:21.1

49:21.1

25:59.5

15:52/M

11

NANCY DAMON KELLER TX

953

50

184

51:32.8

51:32.8

28:11.2

16:34/M

12

JUDY LONON

1058

52

187

53:10.7

53:10.7

29:49.1

17:06/M

13

LISA MCCASKEY

711

52

200

57:14.5

57:14.5

33:52.9

18:24/M

 
Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

PHIL DAMON KELLER TX

951

52

14

22:39.9

22:39.9

 

7:17/M

2

JOHN SWINNEY

888

54

27

24:42.8

24:42.8

2:02.9

7:57/M

3

BOB WARDROP

957

52

40

27:06.3

27:06.3

4:26.4

8:43/M

4

BUDDY LONON WAXAHACHIE TX

1057

51

54

28:25.5

28:25.5

5:45.6

9:08/M

5

HOLLY MARSHALL WEATHERFORD TX

726

52

83

31:09.2

31:09.2

8:29.2

10:01/M

6

JOHN PACHECO CLEBURNE

1041

51

90

32:38.7

32:38.7

9:58.7

10:30/M

7

JAY LAUDERDALE

1087

53

111

34:38.5

34:38.5

11:58.6

11:08/M

8

TAYLOR BUCKNER TX

874

52

159

45:11.2

45:11.2

22:31.3

14:32/M

9

DAVE MCCASKEY

712

52

160

46:25.8

46:25.8

23:45.8

14:55/M

10

KURTT WIX FT. WORTH TX

893

53

175

49:58.7

49:58.7

27:18.7

16:04/M

 
Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DOLLY PIERSON FT. WORTH TX

939

56

64

29:11.5

29:11.5

 

9:23/M

2

PEGG RIOS FT. WORTH TX

937

55

74

30:36.5

30:36.5

1:24.9

9:50/M

3

LINDA GRADO FORT WORTH TX

962

55

142

41:38.1

41:38.1

12:26.5

13:23/M

4

THERESA STOLKA HASLET TX

811

58

153

44:19.7

44:19.7

15:08.2

14:15/M

5

BECKY SWINNEY SAGINAW TX

887

55

192

54:56.7

54:56.7

25:45.1

17:40/M

 
Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

JOHN WORTHAM NEW BRAUNFELS TX

896

58

112

34:38.8

34:38.8

 

11:08/M

 
Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

CAROLYN SMITH MANSFIELD TX

807

61

136

39:01.8

39:01.8

 

12:33/M

 
Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ROBERT VIGELAND FT. WORTH TX

996

60

17

22:51.7

22:51.7

 

7:21/M

2

IAN RODGER FT. WORTH TX

979

62

47

27:50.1

27:50.1

4:58.4

8:57/M

3

DUANE BERGER BROOK PARK MN

760

62

133

38:21.7

38:21.7

15:30.0

12:20/M

4

RICK SMITH MANSFIELD TX

808

61

135

39:01.5

39:01.5

16:09.8

12:33/M

 
Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

PETRA MIRANDA FT. WORTH TX

788

66

144

42:22.0

42:22.0

 

13:37/M

2

RITA EVANS FT. WORTH TX

916

66

161

46:48.3

46:48.3

4:26.3

15:03/M

3

JOBOB AANENSON FT. WORTH TX

917

66

162

46:48.8

46:48.8

4:26.8

15:03/M

4

ELAINE SCHALLER

1094

65

189

53:54.1

53:54.1

11:32.1

17:20/M

5

VICTORIA EVENITT

1096

66

190

53:55.1

53:55.1

11:33.1

17:20/M

 
Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ARTHUR SALAZAR NRH TX

1030

65

91

32:41.0

32:41.0

 

10:31/M

2

JOHN EDENS VENUS TX

927

66

115

34:48.3

34:48.3

2:07.3

11:11/M