24th Haltom Stampede 5K

Age Group Results

February 13, 2010


Results By RunTIME Racing Services, www.runtimeracingservices.com


Men: 0- 0 1- 7 8-10 11-13 14-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1- 7 8-10 11-13 14-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

CORA TURNER ALVARADO TX

176

40

9

19:30.4

19:32.7

0:02.3

 

6:16/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

JOSH TERRY ADDISON TX

174

29

1

17:44.0

17:44.0

 

5:42/M

 
Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DENISE PADFIELD FORT WORTH TX

194

49

38

23:24.2

23:28.0

0:03.7

 

7:31/M

 
Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DAN CAMPBELL

158

45

4

18:30.7

18:31.1

0:00.4

 

5:57/M

 
Top

Overall Female Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

BEV DEHART FORT WORTH TX

93

53

45

23:46.5

23:48.1

0:01.6

 

7:39/M

 
Top

Overall Male Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

JOHN BALL GRAND PRAIRIE TX

177

57

18

20:23.9

20:24.9

0:01.0

 

6:33/M

 
Top

Male Age UNPROVIDED

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

Unknown Partic. 133

133

159

53:47.8

54:05.0

0:17.1

 

17:18/M

 
Top

Female 7 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

LILLIE ROGERS FORT WORTH TX

1

5

160

54:45.0

55:01.9

0:16.9

 

17:36/M

 
Top

Male 7 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

GRIFFIN BINKLEY MANSFIELD TX

189

7

102

31:23.3

31:27.7

0:04.3

 

10:05/M

 
Top

Female 8 to 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

MARIAH RIOS WHITE SETTLEMENT TX

17

10

150

43:42.7

43:46.3

0:03.5

 

14:03/M

2

OLIVIA REAMES ARLINGTON TX

212

10

155

51:05.4

51:18.1

0:12.7

7:31.8

16:26/M

3

KAITLIN RICHARDS ARLINGTON TX

211

10

156

51:05.3

51:18.1

0:12.8

7:31.8

16:26/M

 
Top

Male 8 to 10

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ZACHARY WHARTON FORT WORTH TX

32

10

51

24:39.9

24:39.9

 

7:56/M

2

DYLAN GIBSON FORT WORTH TX

29

9

70

26:43.2

26:43.3

0:00.1

2:03.4

8:35/M

3

CONNOR BINKLEY MANSFIELD TX

187

10

85

29:17.0

29:17.2

0:00.2

4:37.3

9:25/M

4

ZANE WHARTON FORT WORTH TX

31

9

149

43:34.3

43:34.6

0:00.2

18:54.7

14:01/M

5

JAXSON FLETCHER

159

10

153

48:47.9

48:48.3

0:00.4

24:08.4

15:41/M

6

RYAN SCRUGGS FORT WORTH TX

25

10

161

56:05.4

56:05.8

0:00.4

31:25.9

18:02/M

 
Top

Female 11 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

MAKENNA BLASSINGAME FORT WORTH TX

34

11

82

28:49.5

28:57.9

0:08.4

 

9:16/M

2

BREON SHELLY FORT WORTH TX

22

11

125

33:51.3

34:02.4

0:11.1

5:04.4

10:53/M

3

BOJANA IVANIC FORT WORTH TX

12

11

126

33:54.0

34:05.6

0:11.6

5:07.7

10:54/M

4

MARIA MURDOCK FORT WORTH TX

36

11

129

34:01.7

34:13.4

0:11.6

5:15.4

10:56/M

5

WHITNEY DUNN NRH TEXAS

207

12

144

39:56.7

39:59.2

0:02.5

11:01.3

12:50/M

 
Top

Male 11 to 13

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

SHEA WHATLEY N RICHLAND HILLS TX

183

12

14

19:59.0

19:59.0

 

6:26/M

2

TIMON TOURE

178

11

15

20:06.2

20:06.2

0:07.2

6:28/M

3

VLADIMIR BUCKHOLT FORT WORTH TX

26

13

52

24:43.9

24:45.9

0:02.0

4:46.8

7:57/M

4

ADRIAN PENA FORT WORTH TX

4

11

68

26:22.0

26:22.0

6:22.9

8:29/M

5

T.K. WALKER WHITE SETTLEMENT TX

8

12

69

26:40.3

26:42.5

0:02.2

6:43.4

8:34/M

6

ANTHONY PENA FORT WORTH TX

5

12

80

28:32.0

28:32.0

8:32.9

9:10/M

7

REY GARCIA FORT WORTH TX

18

11

124

33:48.2

33:48.4

0:00.2

13:49.4

10:52/M

8

LARRY ALBIN FORT WORTJH TX

20

11

128

34:13.2

34:13.2

14:14.2

11:00/M

9

CHARLES FALKNER FORT WORTH TX

9

13

148

43:23.9

43:26.8

0:02.9

23:27.7

13:57/M

10

ZACHARY FALKNER FORT WORTH TX

11

11

154

48:48.1

48:50.0

0:01.9

28:50.9

15:41/M

 
Top

Female 14 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

HALEY WHATLEY N RICHLAND HILLS TX

184

15

49

24:11.5

24:12.7

0:01.1

 

7:47/M

2

ABBY GRIPPIN HURST TEXAS

182

15

59

25:35.5

25:35.5

1:22.8

8:14/M

3

KATHRYN GROPE SAGINAW TX

103

18

93

29:49.4

30:02.5

0:13.1

5:49.8

9:35/M

4

YESENIA ALANIZ

155

18

101

31:12.2

31:19.2

0:07.0

7:06.5

10:02/M

5

KRISTEN GROPE SAGINAW TX

100

16

112

32:05.3

32:18.7

0:13.4

8:06.0

10:19/M

 
Top

Male 14 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

GABRIEL ZAMBRANO FORT WORTH TX

168

16

2

17:55.5

17:55.5

 

5:46/M

2

TAYLOR GILL FORT WORTH TX

156

19

3

17:56.2

17:57.3

0:01.1

0:01.8

5:46/M

3

ETHAN WAGNER CROWLEY TX

109

16

7

19:15.2

19:15.2

1:19.7

6:11/M

4

DAKOTA SIEBER HALTOM CITY TX

55

17

8

19:20.9

19:21.4

0:00.5

1:25.9

6:13/M

5

GABE BARGAS

198

17

12

19:52.6

19:52.6

1:57.1

6:23/M

6

CONNOR CHASE SOUTHLAKE TX

209

14

27

21:44.0

21:48.4

0:04.4

3:52.9

6:59/M

7

BRADY KILE SAGINAW TX

196

17

74

26:41.7

26:57.2

0:15.5

9:01.7

8:35/M

8

JONATHAN BERWICK SAGINAW TX

102

17

92

29:42.1

29:57.7

0:15.6

12:02.2

9:33/M

9

JESUS OLIVAS

204

15

97

30:26.8

30:30.1

0:03.3

12:34.6

9:47/M

 
Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

CHRISTEN UNDERWOOD KELLER TX

99

21

119

32:50.5

32:58.9

0:08.4

 

10:33/M

 
Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DANIEL RUSSEY FORT WORTH TX

129

23

17

20:10.1

20:19.7

0:09.5

 

6:29/M

 
Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ALEX JOHNSON BURLESON TX

191

27

5

18:42.8

18:48.0

0:05.2

 

6:01/M

2

MICHAEL UNDERWOOD

180

25

19

20:36.9

20:39.5

0:02.6

1:51.4

6:37/M

3

RANDY WHITE BEDFORD TX

49

27

22

21:14.8

21:19.2

0:04.3

2:31.1

6:50/M

4

JOSEPH BRANDLEY FORT WORTH Texas

140

28

35

23:02.6

23:12.5

0:09.8

4:24.4

7:24/M

5

MARK VALLEJO FORT WORTH TX

210

26

66

26:07.3

26:11.0

0:03.7

7:23.0

8:24/M

6

GARRICK MONTGOMERY KENNEDALE TX

120

27

72

26:37.3

26:47.6

0:10.2

7:59.5

8:34/M

 
Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

MARIA MARTINEZ FORT WORTH TX

193

33

23

21:25.1

21:27.5

0:02.3

 

6:53/M

2

MARIAN FORD FORT WORTH TEXAS

195

31

36

23:10.1

23:16.8

0:06.7

1:49.3

7:27/M

3

SHANDRA RABE KELLER TX

47

33

79

28:28.2

28:30.1

0:01.9

7:02.6

9:09/M

4

MARSHA PERRY FORT WORTH TX

69

32

136

36:36.6

36:52.8

0:16.2

15:25.3

11:46/M

5

AMY MILLER KELLER TX

118

33

142

37:59.6

38:20.0

0:20.4

16:52.5

12:13/M

6

TABITHA ROGERS FORT WORTH TX

2

31

143

38:33.0

38:50.7

0:17.7

17:23.2

12:24/M

7

CHRISTY BRYANT FORT WORTH TX

35

32

145

41:10.3

41:26.4

0:16.1

19:58.9

13:14/M

8

CAMILLE SHARRATT FORT WORTH TX

16

31

151

43:28.5

43:49.2

0:20.7

22:21.7

13:59/M

9

JACE DAILY FORT WORTH TX

94

30

158

53:01.0

53:21.4

0:20.4

31:53.9

17:03/M

 
Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

VICTOR PALMA FORT WORTH TX

192

34

13

19:55.4

19:55.7

0:00.3

 

6:24/M

2

TOM WHITMORE FORT WORTH TEXAS

185

33

91

29:40.7

29:56.0

0:15.3

10:00.3

9:32/M

 
Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

KIM GRAY ARLINGTON TX

165

35

29

21:54.6

21:56.7

0:02.1

 

7:03/M

2

SAMANTHA PRUITT NORTH RICHLAND HILLS TX

127

37

34

23:03.3

23:05.0

0:01.7

1:08.3

7:25/M

3

HELLEN OBANDO HALTOM CITY TX

106

37

89

29:19.2

29:32.6

0:13.4

7:35.9

9:26/M

4

SUIZAN OSVICK COPPELL TX

44

39

90

29:22.3

29:35.8

0:13.5

7:39.1

9:27/M

5

MICHELLE MOSS COLLYEVILLE TX

112

35

99

30:18.5

30:31.9

0:13.4

8:35.2

9:45/M

6

LISA DIMMITT FORT WORTH TX

71

37

106

31:34.5

31:46.8

0:12.2

9:50.1

10:09/M

7

NICOLE CORLEY FORT WORTH TX

132

38

122

33:10.1

33:26.3

0:16.2

11:29.6

10:40/M

8

NICKIE RUSSEY FORT WORTH TX

135

37

133

34:56.1

35:07.4

0:11.3

13:10.7

11:14/M

9

REBECCA CORYEA EULESS TX

45

39

134

34:57.2

35:19.4

0:22.1

13:22.7

11:14/M

10

BRENDA HICKSON HALTOM CITY TX

84

39

138

36:50.1

37:10.9

0:20.8

15:14.2

11:51/M

 
Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ERNEST PENA WEATHERFORD TX

3

39

58

25:30.0

25:30.0

 

8:12/M

2

RICKY BRAVO FORT WORTH TX

170

35

76

27:24.6

27:29.0

0:04.4

1:59.0

8:49/M

3

JOSH LITTLE NRH TX

82

37

94

30:05.5

30:17.6

0:12.1

4:47.6

9:40/M

4

JASON WHITAKER NRH TEXAS

142

36

100

31:01.6

31:09.7

0:08.1

5:39.7

9:58/M

5

MICHAEL COURT KELLER TX

122

37

139

36:55.6

37:15.8

0:20.2

11:45.8

11:52/M

6

MATT DAILY FORT WORTH TX

95

35

157

53:00.4

53:21.4

0:21.0

27:51.4

17:03/M

 
Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ELIZABETH LAWRENCE NORTH RICHLAND HILLS TX

115

42

62

25:45.8

25:53.0

0:07.2

 

8:17/M

2

ELIZABETH WHATLEY N RICHLAND HILLS TX

181

42

71

26:38.6

26:45.4

0:06.8

0:52.4

8:34/M

3

GRETCHEN STOELTJE FORT WORTH TX

131

40

95

30:11.5

30:19.3

0:07.8

4:26.2

9:42/M

4

TRACY MCINTYRE FORT WORTH TX

80

41

111

32:04.2

32:14.3

0:10.1

6:21.3

10:19/M

5

EVONNE LUDDEKE ARLINGTON TX

53

43

127

33:58.1

34:08.8

0:10.7

8:15.7

10:55/M

6

EVETTE FERGUSON ARLINGTON TX

139

43

131

34:05.2

34:16.0

0:10.7

8:22.9

10:58/M

7

SUZANNE MCDOLE MANSFIELD TX

68

40

140

37:27.0

37:41.1

0:14.1

11:48.0

12:03/M

 
Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

MARTIN GOINS WEATHERFORD TX

200

43

10

19:33.4

19:35.0

0:01.6

 

6:17/M

2

DAVID CHASE SOUTHLAKE TX

208

44

16

20:05.5

20:09.3

0:03.7

0:34.3

6:27/M

3

TOM MURRAY

43

43

26

21:35.6

21:40.9

0:05.3

2:05.9

6:56/M

4

MITCH KENT SOUTHLAKE TX

130

43

28

21:48.8

21:52.0

0:03.1

2:17.0

7:01/M

5

GREGORY ECKELBECKER

202

43

32

22:46.9

22:53.3

0:06.4

3:18.3

7:19/M

6

CHARLES KENNEDY NRH TX

72

42

33

22:53.0

22:55.7

0:02.7

3:20.7

7:21/M

7

DARREN HAYUNGA FORT WORTH TX

77

43

42

23:28.0

23:34.2

0:06.1

3:59.2

7:33/M

8

JAMES HUDSON NORTH RICHLAND HILLS TX

205

44

50

24:16.3

24:22.5

0:06.1

4:47.5

7:48/M

9

DONALD NORMAN BURLESON TEXAS

163

44

60

25:40.9

25:47.5

0:06.6

6:12.5

8:15/M

10

CHAD BULLARD GRANBURY TX

166

42

65

25:56.0

26:07.7

0:11.6

6:32.7

8:20/M

11

MY TRAN GRAND PRAIRIE TX

60

42

75

27:23.1

27:28.7

0:05.6

7:53.7

8:48/M

12

ROBERT WAUGHTAL NORTH RICHLAND HILLS TX

150

41

81

28:34.8

28:53.6

0:18.8

9:18.6

9:11/M

13

STEVE BINKLEY MANSFIELD TEXAS

188

43

103

31:23.4

31:27.9

0:04.4

11:52.9

10:05/M

14

GREG NICHOLS ROANOKE TX

57

43

120

32:48.5

33:00.5

0:12.0

13:25.5

10:33/M

 
Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

LEENA ROBINSON TROPHY CLUB TX

154

47

40

23:28.7

23:31.1

0:02.4

 

7:33/M

2

CATHY BUCHANAN FORT WORTH TX

50

47

41

23:29.1

23:33.3

0:04.2

0:02.1

7:33/M

3

FRANCES MCKISSICK IRVING TX

58

47

44

23:43.6

23:47.0

0:03.4

0:15.9

7:38/M

4

LAURIE UNDERWOOD GAINESVILLE TX

179

49

53

24:46.1

24:52.9

0:06.7

1:21.7

7:58/M

5

DEBBIE GILMAN LIPAN TX

23

49

83

28:51.1

28:58.9

0:07.8

5:27.8

9:17/M

6

JOANN GROPE SAGINAW TX

105

46

96

30:04.4

30:22.2

0:17.7

6:51.0

9:40/M

7

RHONDA BAGBY AZLE TX

114

46

116

32:27.5

32:44.6

0:17.1

9:13.4

10:26/M

8

CHERYL GORICK KELLER TX

98

49

118

32:50.0

32:58.5

0:08.4

9:27.3

10:33/M

9

CINDY JORDAN LIPAN TX

27

49

130

33:57.8

34:14.8

0:17.0

10:43.6

10:55/M

10

JENNIFER BOSLEY COLLEYVILLE TX

86

49

135

35:19.4

35:28.8

0:09.3

11:57.6

11:21/M

11

JACKIE GORDON

134

49

141

37:36.2

37:59.1

0:22.9

14:28.0

12:05/M

12

BRIGETTE POWERS HURST TX

123

45

147

42:13.9

42:32.8

0:18.9

19:01.6

13:34/M

 
Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DAVID HOLTSFORD LIPAN TX

172

48

6

19:11.4

19:12.8

0:01.4

 

6:10/M

2

BLADE NORMAN ARLINGTON TX

157

49

11

19:37.3

19:38.2

0:00.8

0:25.3

6:18/M

3

JEFF BREESE

169

45

21

21:04.9

21:06.4

0:01.4

1:53.5

6:46/M

4

JOHN STUDEBAKER HURST TX

206

48

31

22:37.8

22:43.4

0:05.5

3:30.5

7:16/M

5

ROB BEAULIEU FORT WORTH TX

121

49

46

23:47.0

23:49.6

0:02.6

4:36.8

7:39/M

6

ALAN ASHE NRH TX

97

49

48

23:53.6

24:02.4

0:08.8

4:49.6

7:41/M

7

DOUG GROPE SAGINAW TX

104

49

64

25:48.6

25:56.3

0:07.7

6:43.4

8:18/M

8

ROBERT KEICHLINE WEATHERFORD TX

199

47

67

26:09.5

26:12.4

0:02.9

6:59.5

8:25/M

9

GUS VARGAS SAGINAW TX

66

45

77

27:20.5

27:31.4

0:10.9

8:18.6

8:47/M

10

BRIAN COOPER FORT WORTH TX

113

48

86

29:15.4

29:23.0

0:07.5

10:10.1

9:24/M

11

DAVID MCDONALD FORT WORTH TEXAS

173

48

87

29:28.1

29:29.6

0:01.4

10:16.7

9:28/M

12

GARY HICKSON HALTOM CITY TX

85

46

98

30:09.9

30:31.6

0:21.7

11:18.7

9:42/M

13

THOMAS BELEW KELLER TX

153

48

107

31:39.3

31:53.2

0:13.9

12:40.3

10:11/M

14

RALPH KUNKEL N RICHLAND HILLS TX

164

49

110

31:57.6

32:08.8

0:11.2

12:56.0

10:16/M

15

MARK UPCAVAGE BEDFORD TX

88

49

121

32:55.2

33:04.6

0:09.4

13:51.8

10:35/M

 
Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

PRISCILLA REESE ARLINGTON TX

65

52

56

25:05.3

25:09.0

0:03.7

 

8:04/M

2

CARON TESKE BURLESON TX

171

54

84

28:41.2

29:02.6

0:21.3

3:53.5

9:13/M

3

CAROL NEUMAN BEDFORD TX

87

54

105

31:36.3

31:44.3

0:08.0

6:35.2

10:10/M

4

DEBORAH MCVEAN FORT WORTH TX

89

53

132

34:33.7

34:46.5

0:12.8

9:37.5

11:07/M

5

SANDY SWEET ARLINGTON TX

74

50

146

42:12.0

42:30.9

0:18.9

17:21.8

13:34/M

 
Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

BRIAN POLANSKY FORT WORTH TEXAS

400

51

20

20:43.2

20:44.8

0:01.6

 

6:40/M

2

HAROLD JANDREAU BEDFORD TX

75

51

25

21:33.9

21:35.8

0:01.9

0:51.0

6:56/M

3

NICK CASTILLO FORT WORTH TX

111

52

30

22:21.2

22:22.2

0:01.0

1:37.4

7:11/M

4

PHIL DAMON KELLER TX

203

52

37

23:14.3

23:17.2

0:02.9

2:32.4

7:28/M

5

EFREN MARTINEZ NRH TX

83

54

108

31:44.2

31:54.7

0:10.5

11:09.9

10:12/M

6

R. STEVE PIERINGER PLANO TX

125

52

114

32:18.4

32:30.2

0:11.7

11:45.4

10:23/M

7

DAVID WOOTEN ALEDO TX

167

52

115

32:24.9

32:38.6

0:13.7

11:53.8

10:25/M

8

ART CAMACHO

136

53

137

36:40.0

36:59.6

0:19.6

16:14.8

11:47/M

 
Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

KIM ANDRES IRVING TX

160

56

47

23:51.4

23:54.9

0:03.4

 

7:40/M

2

DEB MELANCON KELLER TX

70

58

109

31:47.4

32:02.4

0:15.0

8:07.5

10:13/M

 
Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

GARY ROLLWAGE ARLINGTON TX

42

57

54

24:57.0

25:01.8

0:04.7

 

8:01/M

2

DANNY OGLE N RICHLAND HILLS TX

201

59

61

25:41.7

25:48.8

0:07.1

0:47.0

8:15/M

3

JAMES MARTINEZ

214

57

88

29:14.0

29:32.0

0:18.0

4:30.2

9:24/M

4

TERRY FLETCHER FORT WORTH TX

91

57

113

32:14.8

32:24.9

0:10.1

7:23.1

10:22/M

5

RON KERWIN WATAUGA TX

128

59

123

33:21.0

33:30.2

0:09.2

8:28.4

10:43/M

 
Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

MARTA WHITE SAGINAW TX

51

61

104

31:37.9

31:43.8

0:05.8

 

10:10/M

 
Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ROBERT BENSON DALLAS TX

213

60

24

21:32.1

21:33.2

0:01.1

 

6:55/M

2

PAUL JOHNSON ARLINGTON TX

78

63

39

23:22.0

23:28.7

0:06.6

1:55.4

7:31/M

3

RICK JOHNSON BURLESON TX

190

63

43

23:37.9

23:44.0

0:06.0

2:10.7

7:36/M

4

ROBERT STITES FORT WORT TX

54

61

55

25:03.1

25:05.2

0:02.1

3:32.0

8:03/M

5

SCOTT MCKISSICK IRVING TX

59

61

57

25:14.0

25:15.9

0:01.9

3:42.6

8:07/M

6

KENDALL BLACK GRAND PRAIRIE TX

124

61

63

25:51.2

25:54.2

0:03.0

4:20.9

8:19/M

7

IAN RODGER FORT WORTH TX

197

61

78

28:21.8

28:27.2

0:05.4

6:53.9

9:07/M

 
Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ED NONNEMACHER EULESS TX

175

65

73

26:49.2

26:54.2

0:04.9

 

8:37/M

 
Top

Male 70 & over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DON WAKEMAN BURLESON TX

81

70

117

32:45.8

32:54.7

0:08.8

 

10:32/M

2

OLE LORENZETTI FORT WORTH TX

67

74

152

45:31.5

45:46.3

0:14.8

12:51.6

14:38/M

3

BEN BURT FORT WORTH TX

61

70

162

56:26.6

56:42.4

0:15.8

23:47.7

18:09/M