Dorothy's Dash 5K

Age Group Results

November 14, 2009


Results By RunTIME Racing Services, www.runtimeracingservices.com


Men: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

SANDRA RICAUD IRVING TX

95

45

11

20:09.1

20:11.3

0:02.1

 

6:29/M

 
Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

AUSTIN MILLER LAKE DALLAS TX

421

16

1

16:27.6

16:29.6

0:02.0

 

5:17/M

 
Top

Overall Female MASTERS Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

FIONA GREEN KELLER TX

451

45

15

20:34.5

20:36.2

0:01.7

 

6:37/M

 
Top

Overall Male MASTERS Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DON CRAWFORD DALLAS TX

462

46

6

18:55.6

18:58.3

0:02.7

 

6:05/M

 
Top

AGE UNPROVIDED

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

LEANNA CASTILLO

533

**

353

39:40.9

40:12.3

0:31.4

 

12:45/M

 
Top

Female 10 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

SARAH PARK FLOWER MOUND TX

441

10

72

24:23.7

24:28.2

0:04.4

 

7:50/M

2

BRIANA MULDERRIG IRVING TX

270

10

91

25:12.3

25:57.4

0:45.0

0:48.6

8:06/M

3

JESSICA GRIDER IRVING TX

353

10

94

25:14.5

25:53.6

0:39.1

0:50.7

8:07/M

4

PEYTON FLEMING IRVING TX

346

9

110

25:55.6

26:38.1

0:42.5

1:31.8

8:20/M

5

ERICA WILSON ARGYLE TX

68

9

157

27:47.8

28:14.6

0:26.8

3:24.0

8:56/M

6

JANE CHOI IRVING TX

342

10

209

30:07.4

30:47.3

0:39.9

5:43.6

9:41/M

7

RILEY FLEMING IRVING TX

347

10

231

31:12.9

31:57.8

0:44.8

6:49.2

10:02/M

8

HALEY EMERSON ARGYLE TX

391

10

241

31:35.1

31:44.4

0:09.3

7:11.4

10:09/M

9

JENNA KASH FLOWER MOUND TX

387

9

262

32:27.5

32:59.5

0:32.0

8:03.8

10:26/M

10

EMI CHAN IRVING TX

341

10

263

32:28.0

33:12.3

0:44.3

8:04.2

10:26/M

11

CAITLYN BRAY IRVING TX

336

9

270

32:45.7

33:37.6

0:51.9

8:21.9

10:32/M

12

LOURDES BUKSH GRAPEVINE TX

411

9

272

32:46.1

33:04.4

0:18.3

8:22.3

10:32/M

13

CLAUDIA MOLINA COLLEYVILLE TX

406

9

274

32:50.1

33:08.4

0:18.3

8:26.3

10:33/M

14

KATHRYN MARTINI IRVING TX

357

10

275

32:52.1

33:34.4

0:42.3

8:28.3

10:34/M

15

ASHLYN BATEMAN ARGYLE TX

155

10

304

34:26.4

34:36.4

0:10.0

10:02.7

11:04/M

16

ALEXANDRA RAMOS IRVING TX

292

10

305

34:26.4

35:05.6

0:39.1

10:02.7

11:04/M

17

ZOE MCDONALD IRVING TX

358

9

318

36:17.8

37:00.2

0:42.4

11:54.0

11:40/M

18

SISILIA SINAGA IRVING TX

365

9

339

38:47.0

39:32.8

0:45.8

14:23.2

12:28/M

19

TANAKA ZENDA LEWISVILLE TX

330

9

384

47:42.6

47:51.3

0:08.6

23:18.9

15:20/M

20

SKYLER NELSON IRVING TX

359

9

406

1:01:23.2

1:02:12.0

0:48.8

36:59.5

19:44/M

 
Top

Male 10 & Under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

JONAH BARTH

504

8

65

24:02.6

24:22.9

0:20.3

 

7:44/M

2

AMDREW RENFROW ARGYLE TX

294

9

70

24:14.9

24:23.0

0:08.1

0:12.3

7:48/M

3

JAKE VASSAR FLOWER MOUND TX

315

10

84

25:05.3

25:09.2

0:03.9

1:02.7

8:04/M

4

BEN SPLAIN ARGYLE TX

304

10

105

25:43.5

25:52.3

0:08.8

1:40.9

8:16/M

5

CARTER MOATES FLOWER MOUND TX

477

9

130

26:47.1

27:13.0

0:25.9

2:44.5

8:37/M

6

ETHAN SETSER

514

9

139

26:58.5

27:14.5

0:16.0

2:55.9

8:40/M

7

DAVID CARR FLOWER MOUND TX

55

7

156

27:44.6

28:04.3

0:19.6

3:42.0

8:55/M

8

RILEY MARTIN DECATUR TX

259

8

167

28:02.4

28:46.5

0:44.1

3:59.8

9:01/M

9

NOEL DESHAZO ARGYLE TX

183

10

170

28:11.1

28:20.2

0:09.1

4:08.5

9:04/M

10

MICHAEL HEIMLICH GRAPEVINE TX

410

9

184

28:52.2

29:08.4

0:16.2

4:49.6

9:17/M

11

KADE JOHNSON ARGYLE TX

238

10

188

29:01.7

29:11.0

0:09.2

4:59.1

9:20/M

12

BRYCE PILAWSKI ARGYLE TX

285

10

196

29:15.8

29:24.2

0:08.3

5:13.2

9:24/M

13

GRANT RAMIREZ GRAPEVINE TX

403

10

224

30:45.3

30:47.9

0:02.6

6:42.7

9:53/M

14

MATTHEW MARTIN GRAPEVINE TX

404

10

247

31:43.7

31:46.8

0:03.1

7:41.1

10:12/M

15

JOHN VAUGHAN BEDFORD TX

454

9

294

33:58.1

34:14.6

0:16.5

9:55.5

10:55/M

16

NICOLAS MIZERACKI

498

10

324

36:55.2

36:58.7

0:03.5

12:52.6

11:52/M

 
Top

Female 11 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

LAINA SORENSEN ARGYLE TX

302

11

33

22:16.8

22:25.2

0:08.4

 

7:10/M

2

SCOUT MADDOX FLOWER MOUND TX

489

13

96

25:22.2

25:51.8

0:29.6

3:05.4

8:09/M

3

KYLIE STESKAL FLOWER MOUND TX

598

12

99

25:30.3

25:52.6

0:22.2

3:13.5

8:12/M

4

ALLYSON BOOK ARGYLE TX

334

13

116

26:05.2

26:07.8

0:02.6

3:48.3

8:23/M

5

ANDREA ALTOM ARGYLE TX

149

12

128

26:42.5

26:52.2

0:09.7

4:25.6

8:35/M

6

JAMIE PUGH FLOWER MOUND TX

291

13

135

26:53.0

27:22.8

0:29.7

4:36.2

8:39/M

7

JORDAN ANDERSON FLOWER MOUND TX

150

14

137

26:56.4

27:11.9

0:15.5

4:39.5

8:40/M

8

ANNA VASSAR FLOWER MOUND TX

314

12

142

27:11.3

27:15.2

0:03.8

4:54.5

8:44/M

9

TARIRO ZENDA LEWISVILLE TX

331

11

162

27:54.8

28:02.3

0:07.4

5:38.0

8:58/M

10

PALOMA DIAZ IRVING TX

343

11

164

28:01.5

28:43.3

0:41.7

5:44.7

9:01/M

11

CASSIDY ALLEN FLOWER MOUND TX

47

13

220

30:29.8

31:02.6

0:32.8

8:13.0

9:48/M

12

MADISON SLUDER FLOWER MOUND TX

412

14

253

31:48.6

32:45.1

0:56.5

9:31.8

10:14/M

13

BAELEY WHITTLE FLOWER MOUND TX

324

14

284

33:13.2

33:43.5

0:30.3

10:56.4

10:41/M

14

MIYA LUCAS BEDFORD TX

405

12

296

34:00.6

34:18.0

0:17.4

11:43.8

10:56/M

15

HANNAH WILDEVELD ARGYLE TX

327

11

311

35:27.1

35:37.3

0:10.2

13:10.3

11:24/M

16

MALLORY BAYS ARGYLE TX

161

11

313

35:31.4

35:41.8

0:10.3

13:14.6

11:25/M

17

CAMILLA ZWOLSKI FLOWER MOUND TX

376

14

320

36:34.9

38:05.0

1:30.1

14:18.0

11:45/M

18

BRIANNA SANCHEZ FLOWER MOUND TX

362

11

325

37:06.9

37:58.7

0:51.8

14:50.1

11:56/M

19

ALEX HELM DOUBLE OAK TX

417

12

326

37:22.3

37:58.3

0:35.9

15:05.5

12:01/M

20

EMILY WATSON FLOWER MOUND TX

321

14

330

37:37.8

38:01.7

0:23.9

15:20.9

12:06/M

21

SHRUTHIKA KAMAT FLOWER MOUND TX

239

11

332

37:44.2

37:51.6

0:07.4

15:27.3

12:08/M

22

KRISTEN METHVEN FLOWER MOUND TX

119

13

349

39:34.2

39:58.6

0:24.3

17:17.4

12:43/M

23

ADRIANNAH FINE ARGYLE TX

196

12

356

39:44.4

39:56.0

0:11.6

17:27.5

12:47/M

24

SARAH KOIF ARGYLE TX

249

12

357

39:44.6

39:56.1

0:11.5

17:27.7

12:47/M

25

MIKAYLA FAVORS FLOWER MOUND TX

193

14

390

48:39.3

49:44.2

1:04.9

26:22.4

15:39/M

26

MEGAN CRAFTON FLOWER MOUND TX

177

14

394

52:21.3

53:26.4

1:05.1

30:04.5

16:50/M

27

REMI GHRAIZI LEWISVILLE TEXAS

432

14

399

56:28.1

57:31.8

1:03.7

34:11.2

18:09/M

28

ANNA GRADY FLOWER MOUND TX

206

14

403

56:51.9

57:51.5

0:59.6

34:35.1

18:17/M

29

AREANNA LENZI FLOWER MOUND TX

377

14

405

58:36.9

59:38.9

1:02.0

36:20.0

18:51/M

 
Top

Male 11 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DREW MCREA ELM TX

440

14

4

18:51.9

18:53.4

0:01.5

 

6:04/M

2

SAM VAN SCOYOC, III FLOWER MOUND TX

385

14

12

20:18.9

20:21.1

0:02.2

1:27.0

6:32/M

3

CHRISTOPHER RENFROW ARGYLE TX

295

11

30

21:52.8

22:00.7

0:07.9

3:00.9

7:02/M

4

JOHN EVANICH FLOWER MOUND TX

190

12

31

21:55.9

22:00.7

0:04.7

3:04.0

7:03/M

5

SIMON VICKERS FLOWER MOUND TX

407

11

36

22:19.5

31:39.3

9:19.8

3:27.6

7:11/M

6

REID TOMLINSON ARGYLE TX

311

11

38

22:27.9

22:36.6

0:08.7

3:36.0

7:13/M

7

CHARLIE JR. CARR FLOWER MOUND TX

53

14

41

22:31.4

22:48.9

0:17.5

3:39.5

7:14/M

8

LUCAS VANALSTINE BARTONVILLE TX

312

11

62

23:58.9

24:09.6

0:10.7

5:07.0

7:42/M

9

DANIEL CARR FLOWER MOUND TX

54

12

71

24:21.8

24:39.5

0:17.7

5:29.9

7:50/M

10

CHAD BOOK ARGYLE TX

167

11

79

24:49.2

24:58.5

0:09.3

5:57.3

7:59/M

11

PARKER PLATT LEWISVILLE TX

286

11

80

24:49.6

24:58.9

0:09.3

5:57.7

7:59/M

12

STEVEN FREDRICK TROPHY CLUB TX

401

13

92

25:12.8

25:16.8

0:03.9

6:20.9

8:06/M

13

JACK SPARKS FLOWER MOUND TX

415

13

120

26:23.8

26:28.0

0:04.2

7:31.9

8:29/M

14

MICHAEL JENSEN LEWISVILLE TX

237

13

125

26:31.7

26:41.6

0:09.9

7:39.8

8:32/M

15

NOAH LOGAN FLOWER MOUND TX

258

11

129

26:43.9

26:52.0

0:08.1

7:52.0

8:35/M

16

BRONSON CASABAR KELLER TX

400

14

133

26:48.9

26:53.4

0:04.5

7:57.0

8:37/M

17

LUKE MADDOX FLOWER MOUND TX

488

12

136

26:53.2

27:23.6

0:30.4

8:01.3

8:39/M

18

JOE FOREMAN FLOWER MOUND TX

30

14

166

28:02.1

28:46.1

0:44.0

9:10.2

9:01/M

19

THOMAS HALL ARGYLE TX

217

11

176

28:33.6

28:44.7

0:11.1

9:41.7

9:11/M

20

CONNOR ARNOLD ARGYLE TX

151

11

187

29:00.5

29:09.7

0:09.1

10:08.6

9:19/M

21

KYLE FISHCER FLOWER MOUND TX

427

12

225

30:52.8

31:07.2

0:14.4

12:00.9

9:55/M

22

BENITO BUKSH GRAPEVINE TX

397

12

226

30:55.8

31:13.4

0:17.6

12:03.9

9:56/M

23

MITCHELL RHODES

479

12

228

31:02.8

31:38.0

0:35.2

12:10.9

9:59/M

24

LUKE ELMER FLOWER MOUND TX

113

13

259

32:03.0

32:32.6

0:29.6

13:11.1

10:18/M

25

UZIEL LICONA BARTONVILLE TX

434

11

310

35:17.5

35:30.4

0:12.9

16:25.6

11:21/M

26

MATT ROWE ARGYLE TX

296

12

364

41:29.1

41:39.7

0:10.6

22:37.2

13:20/M

27

J.R. CARGILE BARTONVILLE TX

173

11

365

41:29.3

41:39.4

0:10.1

22:37.4

13:20/M

28

KEVIN PICARDI FLOWER MOUND TX

283

12

370

42:30.0

43:25.8

0:55.7

23:38.1

13:40/M

29

ALEJANDRO CALDERON ARGYLE TX

443

11

391

50:13.7

50:20.2

0:06.5

31:21.8

16:09/M

 
Top

Female 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ELLE DEFREITAS FLOWER MOUND TX

181

18

51

23:17.1

24:13.2

0:56.1

 

7:29/M

2

MARIE GIUFFREDA FLOWER MOUND TX

202

17

73

24:27.6

25:22.8

0:55.2

1:10.5

7:52/M

3

JENNIFER PEARSON FLOWER MOUND TX

277

17

85

25:07.4

25:26.3

0:18.9

1:50.3

8:05/M

4

CANICE KARING COLLEYVILLE TX

241

16

89

25:11.7

25:36.7

0:25.0

1:54.6

8:06/M

5

JAMIE MUIR FLOWER MOUND TX

268

17

111

25:55.8

26:12.3

0:16.5

2:38.6

8:20/M

6

ANDREA VAZQUEZ DALLAS TX

317

17

123

26:25.3

26:50.4

0:25.1

3:08.2

8:30/M

7

SHELBY BOOTH FLOWER MOUND TX

168

15

147

27:20.6

27:39.8

0:19.2

4:03.5

8:47/M

8

LAUREN O'BRIEN FLOWER MOUND TX

276

16

148

27:20.9

27:40.6

0:19.6

4:03.8

8:47/M

9

KRISTEN CAVALLO BEFORD TX

175

17

152

27:26.6

27:53.2

0:26.6

4:09.5

8:49/M

10

EMILY SPARKS FLOWER MOUND TX

450

15

175

28:30.1

28:33.6

0:03.5

5:13.0

9:10/M

11

JULIE GREEN FLOWER MOUND TX

209

18

207

29:59.4

30:35.7

0:36.2

6:42.3

9:38/M

12

MAYA DE PLAZE GRAPEVINE TX

180

16

212

30:17.3

30:41.8

0:24.5

7:00.2

9:44/M

13

AMANDA HOWELL FLOWER MOUND TX

354

18

214

30:17.5

31:15.0

0:57.4

7:00.4

9:44/M

14

MONICA WAUMANN GRAND PRAIRIE TX

322

16

215

30:17.7

30:42.2

0:24.5

7:00.5

9:44/M

15

LEXIE ORCUTT FLOWER MOUND TX

360

17

216

30:17.8

31:14.5

0:56.6

7:00.7

9:44/M

16

MARY PICARDI FLOWER MOUND TX

284

18

217

30:17.9

31:14.5

0:56.6

7:00.7

9:44/M

17

CATHY MORALES FLOWER MOUND TX

442

15

238

31:22.3

31:41.3

0:19.0

8:05.2

10:05/M

18

ALEX NORMAN FLOWER MOUND TX

272

15

242

31:36.2

32:30.6

0:54.3

8:19.1

10:10/M

19

ALEXIS TANFERNO FLOWER MOUND TX

308

15

243

31:37.0

32:32.4

0:55.4

8:19.8

10:10/M

20

DESTINY EMERSON ARGYLE TX

392

17

266

32:36.5

32:46.0

0:09.4

9:19.4

10:29/M

21

STEPHANIE CUEVAS DALLAS TX

178

16

279

33:05.0

33:30.9

0:25.9

9:47.9

10:38/M

22

HANNA EBY GRAPEVINE TX

186

16

280

33:05.2

33:30.4

0:25.2

9:48.0

10:38/M

23

JENNIFER FAYYAZI ROANOKE TX

194

16

285

33:13.4

33:40.2

0:26.7

9:56.3

10:41/M

24

SABRINA SHAO SOUTHLAKE TX

297

16

287

33:21.0

33:46.2

0:25.2

10:03.8

10:43/M

25

KELLIE PHILPOT FLOWER MOUND TX

370

15

299

34:14.9

34:40.6

0:25.7

10:57.7

11:00/M

26

SYLVIA ZWOLSKI

541

15

321

36:36.2

38:07.5

1:31.3

13:19.0

11:46/M

27

ROBIN PRATT FLOWER MOUND TX

289

17

338

38:46.1

39:33.7

0:47.6

15:28.9

12:28/M

28

DAYENA GONZAGA DALLAS TX

205

16

342

38:54.1

39:21.3

0:27.1

15:37.0

12:30/M

29

MERCEDES SOTO LEWISVILLE TX

303

17

344

38:54.3

39:21.4

0:27.1

15:37.1

12:30/M

30

DARIAN JACKSON LEWISVILLE TX

229

16

347

39:19.1

39:46.4

0:27.2

16:02.0

12:39/M

31

KELLY PICARDI FLOWER MOUND TX

282

16

368

42:11.7

43:06.4

0:54.6

18:54.6

13:34/M

32

SARA WATSON FLOWER MOUND TX

375

15

369

42:12.2

43:06.4

0:54.2

18:55.0

13:34/M

33

MEGAN RAPPOLD FLOWER MOUND TX

293

15

377

45:36.7

46:37.9

1:01.2

22:19.5

14:40/M

34

LAUREN LIVINGSTON FLOWER MOUND TX

257

15

378

45:38.5

46:40.0

1:01.5

22:21.3

14:40/M

35

AMELIA PFLAUM FLOWER MOUND TX

279

19

381

46:27.1

47:31.5

1:04.4

23:09.9

14:56/M

36

TORI PEREIRA FLOWER MOUND TX

278

15

397

56:01.9

57:01.9

0:59.9

32:44.8

18:01/M

37

NICOLE STARZYNSI FLOWER MOUND TX

305

15

398

56:28.0

57:32.8

1:04.8

33:10.8

18:09/M

38

SIDNEY TAYLOR FLOWER MOUND TX

310

15

400

56:32.3

57:32.8

1:00.4

33:15.2

18:11/M

39

JESS BROADBENT FLOWER MOUND TX

337

15

401

56:33.0

57:33.0

1:00.0

33:15.9

18:11/M

40

VALERIE TURNER FLOWER MOUND TX

481

15

402

56:42.5

57:42.8

1:00.3

33:25.3

18:14/M

41

JULIE DREW FLOWER MOUND TX

185

15

404

56:53.1

57:51.3

0:58.1

33:36.0

18:17/M

 
Top

Male 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

ALEXANDER LEON FLOWER MOUND TX

503

15

5

18:52.5

18:54.4

0:01.9

 

6:04/M

2

GARRETT VON DER LUFT FLOWER MOUND TX

318

15

7

19:01.0

19:03.1

0:02.1

0:08.5

6:07/M

3

MICHAEL GULLEY FLOWER MOUND TX

444

15

8

19:01.6

19:03.8

0:02.2

0:09.1

6:07/M

4

JAKE VANDERVAATE FLOWER MOUND TX

110

15

22

21:19.6

21:30.5

0:10.9

2:27.0

6:51/M

5

SAM ELMER FLOWER MOUND TX

114

16

56

23:28.3

23:52.7

0:24.3

4:35.8

7:33/M

6

DARRIN GREEN FLOWER MOUND TX

208

17

68

24:12.3

24:49.4

0:37.1

5:19.7

7:47/M

7

ANDREW MOUNT FLOWER MOUND TX

266

19

103

25:39.6

26:17.1

0:37.5

6:47.0

8:15/M

8

JACK GRANDEL FLOWER MOUND TX

27

19

118

26:13.3

26:56.6

0:43.2

7:20.8

8:26/M

9

BRYAN FISHCER FLOWER MOUND TX

426

19

195

29:09.6

29:22.8

0:13.1

10:17.1

9:22/M

10

KYLE WHITTLE FLOWER MOUND TX

326

15

288

33:21.0

33:54.3

0:33.3

14:28.5

10:43/M

11

WESLEY ROGERS FLOWER MOUND TX

383

15

337

38:45.5

39:33.7

0:48.2

19:53.0

12:28/M

 
Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

JENNAFER WARD TULSA OK

98

24

163

27:56.1

29:29.3

1:33.2

 

8:59/M

2

BRITTANY SCORSE FLOWER MOUND TX

483

20

202

29:32.9

29:56.9

0:23.9

1:36.8

9:30/M

3

CHRISTINA BUCKLEY FRISCO TX

136

23

250

31:46.4

32:34.5

0:48.1

3:50.3

10:13/M

4

BRENDA TURRUBIARTE KRUM TX

372

22

264

32:32.2

33:28.5

0:56.3

4:36.1

10:28/M

5

ASHLEY DALRYMPIE STEPHENVILLE TEXAS

502

22

269

32:38.4

32:54.3

0:15.9

4:42.3

10:30/M

6

JULIE WATSON FT. WORTH TX

94

24

276

32:53.5

34:27.4

1:33.9

4:57.4

10:34/M

7

JENNIFER KIRKPATRICK STEPHENVILLE TX

66

23

298

34:14.2

34:29.5

0:15.3

6:18.1

11:00/M

 
Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

CURTIS DANIELS FLOWER MOUND TX

446

23

3

18:44.8

18:52.0

0:07.2

 

6:01/M

2

LANDON TURRUBIARTE KRUM TX

373

22

20

21:14.3

22:08.9

0:54.5

2:29.5

6:50/M

3

DAMIAN BLACK FLOWER MOUND TX

165

23

43

22:35.7

22:38.1

0:02.4

3:50.9

7:16/M

4

PARKER PRATT FLOWER MOUND TX

288

23

53

23:22.1

24:08.3

0:46.2

4:37.3

7:31/M

5

ROSS ANDREW FLOWER MOUND TX

138

20

144

27:15.1

27:26.5

0:11.4

8:30.3

8:46/M

6

JEREMY VERA

495

24

189

29:03.8

29:18.8

0:15.0

10:19.0

9:20/M

 
Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

JAMIE COURTNEY FLOWER MOUND TX

122

27

83

25:04.0

25:44.3

0:40.2

 

8:04/M

2

DAWNYA NAVARRO LEWISVILLE TX

57

27

88

25:10.3

25:25.6

0:15.3

0:06.2

8:06/M

3

MELISSA SOILEAU LEWISVILLE TX

129

28

90

25:11.9

25:43.0

0:31.0

0:07.9

8:06/M

4

JENNY GARANDI ARGYLE TX

207

29

98

25:29.1

25:43.5

0:14.4

0:25.0

8:12/M

5

SHANNON ROGERS LITTLE ROCK AR

135

25

159

27:50.9

27:59.0

0:08.1

2:46.9

8:57/M

6

ANN LAY

494

25

190

29:04.1

29:18.8

0:14.7

4:00.0

9:21/M

7

KELLY DONOHUE

506

26

239

31:32.8

31:48.8

0:16.0

6:28.7

10:08/M

8

KATIE CANNON EULESS TX

339

28

277

32:56.2

33:38.2

0:42.0

7:52.2

10:35/M

9

AIMEE CAMERON FLOWER MOUND TX

455

28

300

34:16.8

35:14.6

0:57.7

9:12.8

11:01/M

10

EMILY COLE FLOWER MOUND TX

60

29

314

35:33.4

35:56.0

0:22.5

10:29.4

11:26/M

11

SARAH TICE VENUS TX

366

26

317

36:17.1

37:00.2

0:43.1

11:13.1

11:40/M

12

JILL SIMONSON DALLAS TX

299

28

361

41:11.5

41:15.2

0:03.6

16:07.5

13:15/M

13

NATASHA BONNEAU ARGYLE TX

166

28

388

47:57.4

48:11.3

0:13.8

22:53.4

15:25/M

 
Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

HANS LANDSBERGER HURST TX

14

29

102

25:38.5

26:12.1

0:33.6

 

8:15/M

2

SCOTT WARD TULSA OK

99

27

108

25:50.1

27:18.9

1:28.8

0:11.6

8:18/M

3

RYAN JACO DALLAS TX

127

25

134

26:51.9

28:49.2

1:57.3

1:13.4

8:38/M

4

RAMON CAVAZOS DALLAS TX

484

26

168

28:05.7

28:17.4

0:11.7

2:27.2

9:02/M

5

MARK TURRIZIANI FRISCO TX

137

27

229

31:09.8

31:57.7

0:47.9

5:31.3

10:01/M

6

ANDREW LUPHER DENTON TX

369

27

244

31:38.1

32:51.5

1:13.4

5:59.6

10:10/M

 
Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

PAIGE BROWN ARLINGTON TEXAS

458

32

23

21:29.0

21:34.1

0:05.1

 

6:54/M

2

DENISE BAIR FLOWER MOUND TX

41

34

104

25:42.7

26:16.0

0:33.2

4:13.7

8:16/M

3

AMY STARIN FLOWER MOUND TX

92

34

140

26:59.8

27:25.9

0:26.0

5:30.8

8:41/M

4

KATRINA DONALD DECATUR TX

395

31

203

29:34.9

30:19.0

0:44.0

8:05.9

9:30/M

5

LARRIE TARVER FLOWER MOUND TX

309

34

235

31:20.0

31:40.8

0:20.7

9:51.0

10:05/M

6

DENISE STRIKER ARGYLE TX

131

31

252

31:48.2

32:35.8

0:47.6

10:19.2

10:14/M

7

AMY FORRESTER EULESS TX

348

30

267

32:37.6

33:35.0

0:57.4

11:08.6

10:29/M

8

ANGELA RESTIVO DALLAS TX

361

31

273

32:48.1

33:40.6

0:52.5

11:19.1

10:33/M

9

VICKI LINVILLE

521

34

286

33:19.6

34:15.8

0:56.2

11:50.6

10:43/M

10

KELLY WALKER FLOWER MOUND TX

445

31

301

34:17.1

35:14.7

0:57.5

12:48.1

11:01/M

11

KRISTEN ZIRKLE FLOWER MOUND TX

389

34

319

36:21.4

36:44.7

0:23.2

14:52.4

11:41/M

12

JENNI KOVACH CARROLLTON TX

250

30

358

39:53.8

40:14.9

0:21.1

18:24.8

12:49/M

13

ESPERANZA FARIAS LEWISVILLE TX

192

31

367

42:06.5

43:09.0

1:02.5

20:37.5

13:32/M

14

ALEJANDRA GOMEZ LEWISVILLE TX

204

30

382

47:11.3

48:14.9

1:03.6

25:42.3

15:10/M

15

GABRIELA GARCIS FLOWER MOUND TX

201

31

383

47:12.8

48:14.9

1:02.1

25:43.8

15:11/M

16

TERESA EAMMA CARROLLTON TX

142

31

410

1:05:01.1

1:05:45.9

0:44.8

43:32.1

20:54/M

17

AMY MERCER IRVING TX

111

31

413

1:05:27.5

1:06:38.4

1:10.9

43:58.5

21:03/M

18

JUDY MERCER LEWISVILLE TX

108

34

414

1:05:31.7

1:06:42.9

1:11.2

44:02.7

21:04/M

 
Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

MICHAEL RYAN FLOWER MOUND TX

420

32

2

18:01.9

18:04.2

0:02.3

 

5:48/M

2

STEVE PERKS LANTANA TX

388

34

32

21:56.9

22:02.5

0:05.6

3:54.9

7:03/M

3

MICHAEL COLE FLOWER MOUND TX

61

30

59

23:56.5

24:19.3

0:22.8

5:54.5

7:42/M

4

GREG SCHWENDINGER FLOWER MOUND TX

414

32

66

24:02.8

24:06.0

0:03.2

6:00.8

7:44/M

5

EZRA YACOB FLOWER MOUND TX

102

33

86

25:08.8

25:30.2

0:21.3

7:06.9

8:05/M

6

DAMON GOCHNEAUR FLOWER MOUND TX

203

30

119

26:13.4

26:28.4

0:15.0

8:11.4

8:26/M

7

MICHAEL EDDY TX

507

34

121

26:24.0

26:36.3

0:12.3

8:22.0

8:29/M

8

MARTY MARTINEZ LEWISVILLE TEXAS

539

31

143

27:14.8

27:28.6

0:13.8

9:12.8

8:45/M

9

STEVAN BARENDSE ARGYLE TX

152

33

150

27:25.4

27:31.0

0:05.6

9:23.4

8:49/M

10

PAUL DREW FLOWER MOUND TX

8

33

161

27:54.0

28:28.1

0:34.1

9:52.0

8:58/M

11

JIM EAMMA CAROOLLTON TX

141

33

409

1:05:00.8

1:05:46.7

0:45.8

46:58.9

20:54/M

 
Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

LISA KUEHNE FLOWER MOUND TX

252

39

21

21:19.0

21:23.5

0:04.5

 

6:51/M

2

RACHEL HANSON FLOWER MOUND TX

64

36

52

23:18.2

23:25.6

0:07.4

1:59.2

7:30/M

3

ANDREA O NEAL FLOWER MOUND TX

394

38

63

24:00.4

24:10.5

0:10.1

2:41.4

7:43/M

4

DEBBIE ROBY LANTANA TX

125

39

122

26:24.1

26:41.2

0:17.1

5:05.1

8:29/M

5

MERRIGAY STESKAL FLOWER MOUND TX

37

39

124

26:28.7

26:50.7

0:22.0

5:09.7

8:31/M

6

KASSI ANDERSON DENTON TX

422

38

155

27:43.2

27:53.5

0:10.3

6:24.2

8:55/M

7

SUNDRA CAZARES FLOWER MOUND TX

487

39

171

28:13.0

28:41.9

0:28.9

6:54.0

9:04/M

8

SUSAN KNOLL ARGYLE TX

378

39

177

28:33.7

28:47.6

0:13.8

7:14.7

9:11/M

9

CAROL BEADLES FLOWER MOUND TX

163

39

178

28:34.6

28:59.1

0:24.5

7:15.6

9:11/M

10

KELLI PHILLIPS FLOWER MOUND TX

281

37

179

28:39.0

28:54.6

0:15.6

7:20.0

9:13/M

11

NANCY LANZ ARGYLE TX

253

38

180

28:39.2

29:34.8

0:55.6

7:20.2

9:13/M

12

MELANIE CARR FLOWER MOUND TX

51

39

193

29:07.4

29:26.9

0:19.5

7:48.4

9:22/M

13

HEATHER MORAN FLOWER MOUND TX

599

35

198

29:26.5

30:01.3

0:34.7

8:07.5

9:28/M

14

NANCY SMITH FLOWER MOUND TX

300

39

199

29:30.1

30:11.3

0:41.1

8:11.1

9:29/M

15

BRITNIE GREEN CORINTH TX

56

37

256

31:54.8

31:59.3

0:04.4

10:35.8

10:15/M

16

JANET FLORES FLOWER MOUND TX

74

36

260

32:05.5

32:28.7

0:23.2

10:46.5

10:19/M

17

DEBI WILSON FLOWER MOUND TX

15

37

265

32:34.5

33:00.5

0:26.0

11:15.5

10:28/M

18

JULIE EGAN FLOWER MOUND TX

188

38

290

33:24.8

33:46.8

0:21.9

12:05.8

10:44/M

19

MELISSA SIMPSON FLOWER MOUND TX

2

36

302

34:17.3

34:43.4

0:26.1

12:58.3

11:01/M

20

DENA MAXSON FLOWER MOUND TX

17

39

306

34:47.6

35:28.0

0:40.3

13:28.6

11:11/M

21

APRIL KISSINGER FLOWER MOUND TX

12

37

307

34:53.5

36:35.3

1:41.7

13:34.5

11:13/M

22

DEANA HOWELLS FLOWER MOUND TX

42

39

316

36:16.2

36:52.2

0:36.0

14:57.2

11:40/M

23

DENISE BRINLEE FLOWER MOUND TX

75

39

336

38:36.1

38:59.8

0:23.7

17:17.1

12:25/M

24

ADRIENNE JOHNSON LANTANA TX

126

36

366

42:04.4

43:08.8

1:04.4

20:45.4

13:32/M

25

ADRIANA FERNANDEZ IRVING TX

195

35

372

43:10.6

44:12.1

1:01.5

21:51.6

13:53/M

 
Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

STEVE ZINECKER FLOWER MOUND TX

332

39

9

19:32.8

19:35.7

0:02.9

 

6:17/M

2

CHRIS RISBERG FLOWER MOUND TX

465

36

35

22:19.3

22:32.6

0:13.3

2:46.5

7:11/M

3

PETER ZANELLA SOUTHLAKE TX

107

39

42

22:34.8

22:49.8

0:15.0

3:02.0

7:15/M

4

VAN YOUNKINS DALLAS TX

485

39

67

24:06.2

24:19.7

0:13.5

4:33.4

7:45/M

5

TRAY STOUTMEYER LEWISVILLE TX

20

37

75

24:35.3

24:41.3

0:06.0

5:02.5

7:54/M

6

BLAKE AKINS FLOWER MOUND TX

147

36

93

25:13.5

25:45.7

0:32.2

5:40.7

8:06/M

7

CONRAD STREETER LANTANA TX

307

38

106

25:45.6

25:57.6

0:12.0

6:12.8

8:17/M

8

BAO NGUYEN

518

36

115

26:03.6

26:09.3

0:05.7

6:30.8

8:23/M

9

WAYNE STARIN FLOWER MOUND TX

93

37

117

26:07.1

26:33.2

0:26.1

6:34.3

8:24/M

10

ERIK EGAN FLOWER MOUND TX

187

38

141

27:02.6

27:24.1

0:21.4

7:29.8

8:42/M

11

ALEX RODRIGUEZ FLOWER MOUND TX

396

39

246

31:42.9

32:29.6

0:46.7

12:10.1

10:12/M

12

STEPHEN BUKSH GRAPEVINE TX

515

39

271

32:45.7

33:04.0

0:18.3

13:12.9

10:32/M

13

JAMES RYDER

512

35

308

35:02.9

35:46.0

0:43.1

15:30.1

11:16/M

14

WILLIAM MCCORMICK LAKE DALLAS TX

63

39

393

52:11.3

52:17.5

0:06.2

32:38.5

16:47/M

 
Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DONNA BOOK ARGYLE TX

335

43

54

23:23.1

23:25.3

0:02.2

 

7:31/M

2

MARIA BURCHARD HICKORY CREKK TX

58

41

57

23:32.5

23:37.3

0:04.7

0:09.4

7:34/M

3

DENISE NAUMAN FLOWER MOUND TX

486

44

58

23:39.1

23:53.9

0:14.8

0:15.9

7:36/M

4

VICTORIA MARTIN FLOWER MOUND TX

3

40

97

25:27.1

25:33.8

0:06.6

2:04.0

8:11/M

5

MELISSA ALEXANDER FLOWER MOUND TX

148

42

131

26:47.3

27:12.2

0:24.9

3:24.1

8:37/M

6

BOBBIE MOATES FLOWER MOUND TX

476

42

132

26:47.9

27:17.4

0:29.5

3:24.7

8:37/M

7

DAWN SHEPARD FLOWER MOUND TX

298

42

151

27:25.7

27:59.7

0:34.0

4:02.6

8:49/M

8

BETH CAREY FLOWER MOUND TX

172

42

165

28:01.9

28:18.7

0:16.8

4:38.7

9:01/M

9

HEIDI BANASZYNSKI FLOWER MOUND TX

36

42

182

28:48.0

29:08.8

0:20.8

5:24.9

9:16/M

10

JAMIE NORMAN FLOWER MOUND TX

273

43

183

28:51.1

29:26.0

0:34.9

5:28.0

9:17/M

11

STACEY WILLIS LANTANA TX

96

42

186

28:59.9

29:17.4

0:17.5

5:36.7

9:19/M

12

BARBARA WHITTLE FLOWER MOUND TX

325

41

194

29:09.3

29:40.1

0:30.8

5:46.2

9:22/M

13

CHERYL TANFERNO FLOWER MOUND TX

418

43

200

29:31.3

30:30.4

0:59.1

6:08.1

9:29/M

14

JACKIE BALLARD

538

44

208

30:03.7

31:09.6

1:05.8

6:40.6

9:40/M

15

ELLEN FITHIAN FLOWER MOUND TX

34

44

218

30:18.8

30:48.2

0:29.3

6:55.7

9:45/M

16

CARA KISER FLOWER MOUND TX

516

42

221

30:31.4

31:01.6

0:30.2

7:08.2

9:49/M

17

MICHELLE MUIR FLOWER MOUND TX

269

42

227

31:01.6

31:23.3

0:21.7

7:38.4

9:58/M

18

MANDY RHODES

480

44

230

31:09.9

31:44.9

0:35.0

7:46.8

10:01/M

19

SHERYL PFLAUM FLOWER MOUND TX

280

42

232

31:13.1

32:17.2

1:04.1

7:50.0

10:02/M

20

KATHRINE HALMAN FLOWER MOUND TX

463

42

234

31:18.1

31:54.6

0:36.4

7:55.0

10:04/M

21

TONI CARLIE LANTANA TX

174

43

236

31:21.7

31:42.2

0:20.4

7:58.6

10:05/M

22

AMY FLEMING IRVING TX

345

44

237

31:21.8

32:05.3

0:43.5

7:58.6

10:05/M

23

WHITNEY MCGEE FLOWER MOUND TX

97

40

245

31:40.2

32:15.1

0:34.9

8:17.1

10:11/M

24

KIMBERLY VANDERVAATE FLOWER MOUND TX

109

41

251

31:47.7

32:19.7

0:31.9

8:24.6

10:13/M

25

KIM SEAY FLOWER MOUND TX

50

43

254

31:50.0

31:58.3

0:08.3

8:26.8

10:14/M

26

JOYCE HUGGINS FLOWER MOUND TX

380

40

257

31:57.9

32:23.5

0:25.6

8:34.7

10:16/M

27

TAMI TURRUBIARTE KRUM TX

374

41

268

32:37.8

33:35.2

0:57.4

9:14.6

10:29/M

28

NAN GRAYSON FLOWER MOUND TX

140

41

278

33:00.2

33:25.6

0:25.4

9:37.0

10:37/M

29

CHRISTINA LANCASTER LEWISVILLE TX

386

41

281

33:05.5

33:43.4

0:37.9

9:42.3

10:38/M

30

KRISIT GRAVITT

493

41

289

33:21.4

33:28.0

0:06.5

9:58.3

10:43/M

31

MARY NORDLUND HIGHLAND VILLAGE TX

91

42

292

33:47.8

34:24.9

0:37.1

10:24.6

10:52/M

32

KRISTIE BATEMAN ARGYLE TX

157

42

303

34:24.9

34:36.0

0:11.1

11:01.7

11:04/M

33

SUE KASH FLOWER MOUND TX

243

43

315

36:04.8

36:37.9

0:33.1

12:41.6

11:36/M

34

CINDY HELM DOUBLE OAK TX

416

42

328

37:24.0

37:59.4

0:35.4

14:00.9

12:02/M

35

TRACY SCORSE FLOWER MOUND TX

364

43

335

38:35.9

38:59.5

0:23.6

15:12.8

12:24/M

36

SONYA BIGGERS HIGHLAND VILLAGE TX

90

44

343

38:54.2

39:31.2

0:37.0

15:31.0

12:30/M

37

MARIANNE ROGERS FLOWER MOUND TX

382

43

350

39:37.7

40:27.4

0:49.7

16:14.6

12:44/M

38

BARB KENNEDY HIGHLAND VILLAGE TX

490

43

352

39:40.6

40:12.2

0:31.6

16:17.4

12:45/M

39

TRACI ERB FLOWER MOUND TX

438

43

363

41:23.4

41:44.0

0:20.6

18:00.2

13:18/M

40

BRENDA BARTH FLOWER MOUND TX

423

42

373

44:09.6

44:45.1

0:35.5

20:46.4

14:12/M

41

CARRIE MARKHAM

497

40

374

44:23.2

44:30.7

0:07.5

21:00.0

14:16/M

42

NANCY GREEN FLOWER MOUND TX

211

43

375

45:33.9

46:15.0

0:41.1

22:10.8

14:39/M

43

SUSAN GRANDEL FLOWER MOUND TX

25

43

411

1:05:01.3

1:05:46.0

0:44.6

41:38.2

20:54/M

 
Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

STEPHEN MCCARTHY HIGHLAND VILLAGE TX

262

42

10

19:43.2

19:46.0

0:02.8

 

6:20/M

2

ANDY KELSEY FLOWER MOUND TX

244

42

17

20:47.7

20:52.3

0:04.6

1:04.5

6:41/M

3

KEITH SANDAGER CARROLLTON TX

103

41

25

21:31.6

21:38.4

0:06.8

1:48.3

6:55/M

4

CHARLES CARR FLOWER MOUND TX

52

41

34

22:18.2

22:35.6

0:17.4

2:35.0

7:10/M

5

STEVE KIDDOO FLOWER MOUND TX

390

44

37

22:24.0

22:30.9

0:06.8

2:40.8

7:12/M

6

BRIAN SUCHER HIGHLAND VILLAGE TX

492

40

39

22:28.0

22:39.4

0:11.4

2:44.8

7:13/M

7

DAVID EVANICH FLOWER MOUND TX

189

43

44

22:42.3

22:51.1

0:08.8

2:59.0

7:18/M

8

BRAD MCCLATCHEY FLOWER MOUND TX

448

44

45

22:50.1

22:58.5

0:08.3

3:06.9

7:21/M

9

RICHARD TUDGAY FLOWER MOUND TX

460

43

47

23:01.0

23:10.6

0:09.5

3:17.8

7:24/M

10

DOUG VINEYARD FLOWER MOUND TX

116

40

55

23:27.3

23:32.4

0:05.1

3:44.1

7:32/M

11

JEFF KLINGLER FLOWER MOUND TX

65

42

60

23:57.4

24:18.6

0:21.2

4:14.1

7:42/M

12

ROB BURCHARD HICKORY CREEK TX

73

44

64

24:02.4

24:06.2

0:03.8

4:19.1

7:44/M

13

PHILLIP VARGAS FLOWER MOUND TX

313

43

100

25:31.3

26:02.5

0:31.2

5:48.0

8:12/M

14

MIKE MOATES FLOWER MOUND TX

532

43

114

26:01.5

26:31.6

0:30.1

6:18.2

8:22/M

15

MICHAEL STESKAL FLOWER MOUND TX

38

40

138

26:58.1

27:21.4

0:23.3

7:14.8

8:40/M

16

WAYNE WILSON ARGYLE TX

67

40

158

27:48.2

28:15.0

0:26.8

8:04.9

8:56/M

17

BOYD BEADLES FLOWER MOUND TX

162

40

185

28:52.7

29:17.3

0:24.5

9:09.5

9:17/M

18

TIM WILSON FLOWER MOUND TX

16

40

197

29:24.3

29:50.1

0:25.8

9:41.0

9:27/M

19

MICHAEL HUGGINS FLOWER MOUND TX

381

40

258

32:00.9

32:26.0

0:25.1

12:17.6

10:17/M

20

BILLY WATSON

537

41

282

33:10.1

34:16.7

1:06.6

13:26.8

10:40/M

21

MATTHEW VAUGHAN BEDFORD TX

453

43

295

33:58.4

34:15.0

0:16.6

14:15.1

10:55/M

22

SHYAM BEERAKAYALA FLOWER MOUND TX

33

40

297

34:11.5

34:32.2

0:20.7

14:28.2

10:59/M

23

VISHWANATH KAMAT FLOWER MOUND TX

240

43

331

37:43.8

37:51.6

0:07.7

18:00.6

12:08/M

24

AYAKO CHAN IRVING TX

340

40

340

38:47.2

39:32.5

0:45.3

19:03.9

12:28/M

 
Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

LINDA BABBIDGE FLOWER MOUND TX

447

46

29

21:51.4

21:58.6

0:07.1

 

7:02/M

2

KENDRA STEPHENSON FLOWER MOUND TX

379

46

61

23:58.6

24:03.1

0:04.5

2:07.1

7:42/M

3

LISA CULOTTA LEWISVILLE TX

179

49

78

24:49.1

24:59.2

0:10.1

2:57.6

7:59/M

4

IVONNE PARKER FLOWER MOUND TX

466

46

109

25:52.9

26:16.6

0:23.6

4:01.5

8:19/M

5

BETH BENTLEY FLOWER MOUND TX

367

46

145

27:19.9

27:25.3

0:05.4

5:28.4

8:47/M

6

STEPHANIE ELMER FLOWER MOUND TX

112

47

154

27:31.2

27:55.8

0:24.5

5:39.8

8:51/M

7

HOLLY LEWIS FLOWER MOUND TX

115

45

172

28:16.5

28:32.0

0:15.5

6:25.1

9:05/M

8

KATHY BINNIG FLOWER MOUND TX

435

45

210

30:10.5

30:45.9

0:35.4

8:19.0

9:42/M

9

JODI BLACK FLOWER MOUND TX

425

47

240

31:34.1

32:09.9

0:35.8

9:42.6

10:09/M

10

NANCY LITTLEFIELD FLOWER MOUND TX

256

47

248

31:44.0

32:21.8

0:37.8

9:52.6

10:12/M

11

RENEE HOWELL FLOWER MOUND TX

226

49

293

33:52.3

34:17.6

0:25.3

12:00.9

10:53/M

12

DENISE BAYS ARGYLE TX

159

45

312

35:29.6

35:40.5

0:10.9

13:38.1

11:25/M

13

LAUREN TOPELSOHN FLOWER MOUND TX

139

46

345

38:56.5

39:31.6

0:35.0

17:05.1

12:31/M

14

CATHY GUNTER FLOWER MOUND TX

368

49

355

39:44.1

40:23.3

0:39.2

17:52.6

12:47/M

15

BECKY FINE ARGYLE TX

197

46

387

47:57.4

48:11.2

0:13.8

26:05.9

15:25/M

16

DONG-SUK WALKER FLOWER MOUND TX

319

48

396

52:41.7

53:18.8

0:37.1

30:50.3

16:56/M

 
Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

LEO VASSAR FLOWER MOUND TX

316

46

18

20:58.7

21:02.3

0:03.6

 

6:45/M

2

JAMES HEERWAGEN FLOWER MOUND TX

69

48

26

21:41.2

21:49.5

0:08.3

0:42.4

6:58/M

3

ART FLORCRUZ FLOWER MOUND TX

200

49

28

21:47.7

21:47.7

0:48.9

7:00/M

4

RUSSELL RHODES

478

45

40

22:28.1

22:37.0

0:08.9

1:29.3

7:13/M

5

JOE ANAYA FLOWER MOUND TX

436

45

48

23:10.0

23:15.7

0:05.6

2:11.3

7:27/M

6

MARK EDDY

508

46

69

24:13.4

24:25.4

0:12.0

3:14.7

7:47/M

7

EDWARD CLARK THE COLONY TX

393

47

74

24:30.4

24:38.4

0:08.0

3:31.6

7:53/M

8

TODD HALL FLOWER MOUND TX

473

45

87

25:10.1

25:22.2

0:12.1

4:11.3

8:06/M

9

MICK TIIMAN LEWISVILLE TX

402

47

127

26:36.6

26:53.7

0:17.1

5:37.9

8:33/M

10

FIDEL DEFREITAS FLOWER MOUND TX

182

45

153

27:27.7

28:22.3

0:54.5

6:29.0

8:50/M

11

GLENN FISHCER FLOWER MOUND TX

428

49

174

28:21.6

28:36.3

0:14.7

7:22.8

9:07/M

12

GARY BARNES GRAPEVINE TX

153

47

181

28:47.5

28:58.1

0:10.6

7:48.7

9:15/M

13

MARK LITTLEFIELD FLOWER MOUND TX

255

47

211

30:14.0

30:51.9

0:37.9

9:15.2

9:43/M

14

SHANNON HAWK FLOWER MOUND TX

49

47

213

30:17.4

30:47.9

0:30.5

9:18.6

9:44/M

15

MICHAEL ALLEN FLOWER MOUND TX

46

48

249

31:45.8

32:18.3

0:32.5

10:47.0

10:13/M

16

PATRICK WHITHAM FLOWER MOUND TX

323

45

327

37:22.8

38:10.7

0:47.9

16:24.0

12:01/M

17

RICHARD KASH FLOWER MOUND TX

242

45

329

37:28.0

38:02.0

0:34.0

16:29.2

12:03/M

18

AARON TURRUBIARTE KRUM TX

371

46

346

39:07.7

40:07.3

0:59.5

18:09.0

12:35/M

19

GREG ERB FLOWER MOUND TX

439

45

362

41:23.3

41:43.6

0:20.3

20:24.5

13:18/M

20

MATT GREEN FLOWER MOUND TX

210

48

376

45:34.5

46:15.6

0:41.1

24:35.7

14:39/M

21

JOHN GRANDEL FLOWER MOUND TX

26

46

412

1:05:02.2

1:05:45.9

0:43.7

44:03.4

20:55/M

 
Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

LAURA HOLZWASSER FLOWER MOUND TX

223

53

77

24:43.9

24:51.4

0:07.4

 

7:57/M

2

JOHNISUE WILKEN FLOWER MOUND TX

456

53

126

26:35.5

26:52.5

0:17.0

1:51.6

8:33/M

3

DONNA SCHNELL FLOWER MOUND TX

100

54

204

29:35.6

39:21.8

9:46.1

4:51.7

9:31/M

4

DEBORAH MAMZIC FLOWER MOUND TX

430

51

205

29:52.8

30:06.0

0:13.2

5:08.9

9:36/M

5

SUZANNE BANKS

499

54

223

30:44.6

30:49.6

0:05.0

6:00.6

9:53/M

6

CONNIE KING

522

52

323

36:50.1

37:04.3

0:14.2

12:06.2

11:51/M

7

PAM BAXTER FLOWER MOUND TX

158

51

334

38:33.8

38:56.4

0:22.5

13:49.9

12:24/M

8

JULIA PRATT FLOWER MOUND TX

287

53

351

39:37.8

40:27.0

0:49.1

14:53.9

12:44/M

9

ALYCE PINE FLOWER MOUND TX

59

53

380

46:05.0

46:51.3

0:46.3

21:21.0

14:49/M

10

MARGARET SNOW FLOWER MOUND TX

301

53

386

47:51.4

48:29.1

0:37.6

23:07.5

15:23/M

11

KATHIE GREENWOOD FLOWER MOUND TX

212

52

389

48:13.1

48:40.4

0:27.2

23:29.2

15:30/M

12

KATHLEEN SHELANDER FLOWER MOUND TX

62

52

392

51:42.6

52:16.9

0:34.3

26:58.7

16:37/M

 
Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

CURTIS MAMZIC FLOWER MOUND TX

429

53

13

20:27.8

20:32.1

0:04.2

 

6:35/M

2

MICHAEL BREITWIESER LEWISVILLE TX

40

53

16

20:35.6

20:37.6

0:02.0

0:07.7

6:37/M

3

KEITH BURGESS-JACKSON FORT WORTH TX

170

52

19

20:58.9

21:03.4

0:04.4

0:31.1

6:45/M

4

KIM FERTIG DOUBLE OAK TX

101

51

27

21:42.5

21:48.2

0:05.7

1:14.6

6:59/M

5

AARON JOHNSON RICHARDSON TX

475

50

46

22:55.4

23:02.2

0:06.8

2:27.5

7:22/M

6

NEAL MEYER FLOWER MOUND TX

263

54

50

23:13.7

23:51.9

0:38.2

2:45.8

7:28/M

7

MARK BENGTSON FLOWER MOUND TX

464

51

107

25:48.6

26:03.9

0:15.3

5:20.8

8:18/M

8

TEDDY KING

523

54

112

25:58.1

26:11.3

0:13.1

5:30.3

8:21/M

9

RICKEY FLATT FLOWER MOUND TX

199

54

113

25:58.9

26:12.2

0:13.3

5:31.0

8:21/M

10

MIKE KREAMER FLOWER MOUND TX

251

52

173

28:20.1

29:29.4

1:09.3

7:52.2

9:07/M

11

TIM WILLIAM

517

50

219

30:21.2

30:30.4

0:09.2

9:53.3

9:46/M

12

DENNIS CHUPP MC KINNEY TX

470

52

255

31:53.1

31:55.5

0:02.4

11:25.2

10:15/M

13

DAVID FEEMSTER

513

53

261

32:09.1

32:49.7

0:40.6

11:41.2

10:20/M

14

JOHN TOMASKO

510

51

371

42:53.0

43:34.1

0:41.1

22:25.2

13:47/M

 
Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

MARIANNE METHVEN FLOWER MOUND TX

117

55

81

24:52.0

25:14.7

0:22.6

 

8:00/M

2

BONNIE LUBEROFF DOUBLE OAK TX

76

59

160

27:52.9

27:56.6

0:03.6

3:00.9

8:58/M

3

JANICE BOUDREAU DENTON TX

104

57

309

35:15.0

36:02.9

0:47.9

10:22.9

11:20/M

4

VICKI MARTIN WEATHERFORD TX

260

56

322

36:48.4

37:37.9

0:49.5

11:56.3

11:50/M

5

DEBBIE NORTH FLOWER MOUND TX

274

57

395

52:40.7

53:17.8

0:37.0

27:48.7

16:56/M

 
Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

JOHN BALL GRAND PRAIRIE TX

472

57

14

20:32.4

20:35.4

0:03.0

 

6:36/M

2

TRACY BARNES FLOWER MOUND TX

154

56

49

23:10.1

23:17.6

0:07.5

2:37.7

7:27/M

3

VIC BENTLEY FLOWER MOUND TX

164

57

82

24:57.9

25:03.9

0:06.0

4:25.4

8:01/M

4

JOHN FITCH FLOWER MOUND TX

198

59

146

27:20.3

27:36.7

0:16.4

6:47.8

8:47/M

5

THOMAS DIFONZO HIGHLAND VILLAGE TX

468

56

201

29:31.5

30:14.9

0:43.4

8:59.0

9:29/M

6

DAVID HOWELL FLOWER MOUND TX

225

56

222

30:37.6

31:04.7

0:27.1

10:05.2

9:51/M

7

BOB KWIATKOWSKI FLOWER MOUND TX

355

59

233

31:14.8

31:36.0

0:21.2

10:42.3

10:03/M

8

DAVID MOUNT FLOWER MOUND TX

267

56

283

33:12.7

33:49.5

0:36.8

12:40.2

10:41/M

9

ED MILLER DENTON TX

43

55

333

38:18.9

39:18.9

1:00.0

17:46.4

12:19/M

10

BOB METHVEN FLWOER MOUND TX

118

59

348

39:33.9

39:58.3

0:24.4

19:01.4

12:43/M

11

THOMAS BROWN FLOWER MOUND TX

338

59

354

39:43.3

40:23.3

0:40.0

19:10.8

12:46/M

 
Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

GLENNA JENNINGS HURST TX

235

63

206

29:58.6

30:03.7

0:05.1

 

9:38/M

2

LINDA J BRIDGES HALCOMB CARROLLTON TX

215

61

385

47:46.2

48:16.2

0:30.0

17:47.6

15:22/M

 
Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

SCOTT MCKISSICK IRVING TX

496

61

76

24:41.7

24:46.6

0:04.8

 

7:56/M

2

TERRY NORTH FLOWER MOUND TX

275

60

95

25:21.9

26:05.7

0:43.8

0:40.2

8:09/M

3

DICK HARTNETT FORT WORTH TX

467

62

101

25:37.5

25:40.8

0:03.3

0:55.7

8:14/M

4

STEPHEN BROWN LEWISVILLE TX

419

63

149

27:24.0

27:35.3

0:11.2

2:42.3

8:49/M

5

WALTER HORTON NORTH RICHLAND HILLS TX

482

61

169

28:07.5

28:15.0

0:07.4

3:25.8

9:02/M

6

BRANTLEY JENNINGS HURST TX

234

63

192

29:07.4

29:12.4

0:05.0

4:25.6

9:22/M

7

ROBERT HALCOMB CARROLLTON TX

216

64

379

46:04.9

46:34.0

0:29.0

21:23.2

14:49/M

 
Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

BARBARA BOWEN DALLAS TX

169

65

291

33:42.2

33:54.6

0:12.4

 

10:50/M

2

ROSEMARY EVANS FLOWER MOUND TX

191

69

359

40:03.8

40:27.1

0:23.3

6:21.6

12:53/M

3

BARBARA EAMMA HOLLY LAKE RANCH TX

18

66

408

1:05:00.1

1:05:47.0

0:46.9

31:17.9

20:54/M

 
Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

CURTIS GOODWIN CARROLLTON TX

384

66

24

21:31.1

21:34.6

0:03.5

 

6:55/M

2

JOHN FREEMAN FLOWER MOUND TX

363

67

341

38:50.3

39:14.9

0:24.6

17:19.2

12:29/M

3

RON EAMMA HOLLY LAKE RANCH TX

19

68

407

1:04:57.3

1:05:47.4

0:50.1

43:26.2

20:53/M

 
Top

Male 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Diff

Time Back

Pace

1

DON BLACKARD IRVING TX

471

70

191

29:04.7

29:11.1

0:06.4

 

9:21/M

2

GERALD HOLZWASSER FLOWER MOUND TX

222

78

360

40:15.0

41:09.2

0:54.2

11:10.2

12:57/M